Twoja pierwsza wizyta na siłowni

Twoja pierwsza wizyta na siłowni

Redakcja

2016-12-18

brak komentarzy

A teraz wyznaj śmiało - kiedy ostatni raz byłaś na sali treningowej? Nie możesz sobie przypomnieć, ale na pewno od wizyty upłynęło sporo czasu. A może nie doświadczyłaś jeszcze tej frajdy brania udziału w sportowych zajęciach grupowych? Sprawdź nasz krótki przewodnik i zobacz, czego możesz oczekiwać na starcie. Okazuje się, że wszystkie kluby fitness rządzą się tymi samymi prawami!

Miej pod ręką ręcznik

Może Ci pomóc nie tylko jeden, ale i dwa. Ten pierwszy z nich przyszykuj na natrysk po ćwiczeniach, drugi weź ze sobą na salę ćwiczeniową. Kładź go zawsze na ławce bądź macie. Dzięki temu Tobie będzie łatwiej zachować czysty wygląd i zaoszczędzisz innym styczności z Twoim potem. 

Odstaw telefon

Najlepiej nie bierz go w ogóle na salę ćwiczeniową, lecz jeżeli używasz aplikacji mobilnych w treningu bądź sprawdzasz nowinki z portalu Lepszy Trener - wybaczamy. Zanim jednak opuścisz szatnię, wycisz telefon, zaś w trakcie treningów nie odbieraj go w ogóle. Największym faux pas bywa bardzo głośne słuchanie muzyki ze swojego telefonu. Całe szczęście, zostały wynalezione słuchawki!

Porządkuj po sobie

Po ukończonej sesji na danym sprzęcie, skieruj własne kroki w stronę dyspensora papierowych ręczników i produktów do czyszczenia w spray’u. Wróć na miejsce i wyczyść sprzęt ze śladów swojego korzystania. Ławki, maty, fragmenty bieżni czy orbitreka wymagają oczyszczenia, szczególnie gdy miały kontakt z ciałem. 

To nie moment na plotki

Trening w grupie koleżanek jest zawsze fajniejszy i bardziej napędzający do działania aniżeli ćwiczenia samemu, ale własne plotki o znajomych z biura pozostawcie na później. Czemu? W szatni każdy pragnie się naszykować do zajęć, a bardzo głośne rozmowy i chichoty przeszkadzają. Po drugie, nigdy nie wiadomo, kto jest tuż obok i może przekazać dalej plotkę samej zainteresowanej osobie. 

Zajmuj tyle miejsca, ile faktycznie Ci jest potrzebne

Skoro już jesteśmy w temacie szatni musimy zdawać sobie sprawę, że to ciasne przestrzenie i z pewnością trudno z nim o swobodę poruszania. W związku z tym nie wykładaj swojej fitnessowej torby na całej ławce, nie rozkładaj tu i ówdzie swoich ubrań czy ręcznika. Szanuj miejsce i innych, aby każdy miał możliwość swobodnego założenia na siebie stroju do ćwiczeń. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 180 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Treningi