Trener personalny - efekty, których nie osiągniesz na zajęciach grupowych

Trener personalny - efekty, których nie osiągniesz na zajęciach grupowych

Redakcja

2016-12-11

brak komentarzy

Obecnie ćwiczenia personalne robią się coraz bardziej znane. Nie każdy mimo wszystko wie na czym taki program polega i czego powinien spodziewać się czy także oczekiwać. Jak prezentuje się współpraca z instruktorem oraz kim jest trener personalny? Efekty, których możemy oczekiwać, staną się z kolei wyższe, gdy naszym kompanem będzie ekspert z prawdziwego zdarzenia. 

Na co uważać w czasie rozmowy z potencjalnym instruktorem personalnym?

Dobry instruktor personalny głównie musi zapytać o cele, które sobie stawiamy, a następnie o naszą kondycję fizyczną. A następnie musi nam całe mnóstwo rzeczy wytłumaczyć. Na wstępie musi przekazać (a następnie pokazać), jak będzie prezentował się program, od czego rozpoczniemy i z jakiego powodu. Oprócz tego dobry trener musi od pierwszego ćwiczenia reagować na to jak trenujemy, zidentyfikować nasze silne oraz słabe strony i odpowiednio do nich od razu zmieniać program.

Odpowiedzialny oraz profesjonalny trener musi także podać realny czas zdobycia celu i precyzyjnie wytłumaczyć, czemu to trwa tak długo. Dzięki takim wyjaśnieniom poznajemy nie jedynie własne ciało, ale również idealne dla nas programy ćwiczeniowe i aktywności. Dlatego zdobywamy wartościową wiedzę, nie uzależniamy się od trenera, a w razie jego nieobecności możemy trenować sami. Oprócz tego trener musi kontrolować, czy właściwie technicznie przeprowadzamy każde ćwiczenia, motywować w momentach kryzysów oraz uważać na nasz stan zdrowia. Krótko wyjaśniając, musi okazać się naszym doradcą oraz sprzymierzeńcem.

Trener personalny: efekty, których nie zagwarantuje członkostwo w klubie fitness

- Regularny trening jest naszykowany wyłącznie dla Ciebie. Treningi są dostosowane do Twoich oczekiwań, zainteresowań, upodobań oraz celu. Trener bierze pod uwagę Twój styl bycia oraz życia, wszelkie urazy, przypadłości, dyspozycyjność czasową. Pracując przez ostatnie lata jako instruktorka fitness, wiem jak tworzone są zajęcia grupowe. Z pewnością nazbyt „ogólnie”, aby dać oczekiwane rezultaty. 
- Porady żywieniowe, które na pewno wspomogą oraz przyspieszą wypracowanie celów. 
- Dobry trener osobisty posiada dla Ciebie czas dodatkowo poza treningami. Ciągle możesz zadzwonić albo napisać, gdy pojawią się różnorodne wątpliwości. Trener podpowie Ci co wykonać, zmotywuje, wesprze oraz uniesie na duchu. Oprócz tego zawsze prościej jest wycofać się z wizyty na sali treningowej czy zajęciach fitness niż z umówionego treningu, gdy wiesz, iż trener na Ciebie czeka.
- Instruktor personalny dostosuje się do Twoich potrzeb czasowych, tak zatem nie należy się już niepokoić, iż nie zdążysz na ulubione zajęcia w klubie fitness. Jeżeli jesteś zabieganą osobą, trener wstanie o 5 rano, aby wykonać z Tobą ćwiczenia przed pracą albo pozostanie do późnych godzin wieczornych, aby spotkać się z Tobą po długim dniu.
- Wiedza oraz doświadczenie Twojego opiekuna są drogocenne. Zdobywa on wiedzę przez długi czas, ciągle się szkoli oraz szuka nowych rozwiązań, aby mógł jak najdogodniej troszczyć się o własnych klientów.
- Trener nie pozwoli Ci odpuścić nawet gdy posiadasz gorszy dzień i występują chwilę słabości czy też zwątpienia. Dobry trener Cię wysłucha, zrozumie oraz pomoże pokonać własne słabości.
Tak więc przed zakupem następnego karnetu do klubu fitness, przemyśl, jak duża jest Twoja wiedza oraz jak mocna jest Twoja determinacja, a także czy pozwolą Ci one zyskać wymarzone cele? Czy może lepiej zainwestować w siebie oraz oddać się w ręce specjalisty, który poprowadzi Cię przez następne miesiące oraz pozwoli nie jedynie zmienić stan Twojego organizmu, ale także ducha, dzięki czemu, będziesz mógł sprawnie cieszyć się kolejnymi latami własnego życia.

Zobacz też

Baza Fachowców

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 178 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Treningi