Stretching na kanapie przy ulubionym serialu

Stretching na kanapie przy ulubionym serialu

Redakcja

2017-01-03

brak komentarzy

Każdy z nas docenia metody, które są przyjemne a także pożyteczne tym samym. Dzieci najchętniej uczą się poprzez rozrywkę. A dorośli? Czasem marzą, by dało się leniuchować a także znajdować czas na aktywność jednocześnie, najlepiej jeśli ograniczy się tylko do ćwiczeń na kanapie. Chciałbyś wykonać regularny trening, ale trudno ci wstać z sofy? A w dodatku w TV za chwilę będzie twój ulubiony serial? Nie powinnaś z czegokolwiek zrezygnować. Stretching przed telewizorem jest właśnie dla ciebie. 

Możesz rozłożyć matę by trenować na podłożu, lub bezpośrednio przed telewizorem ustawić krzesło, które przyda się przy poszczególnych elementach stretchingu. W wersji dla tych najbardziej leniwych choćby ćwiczenie na kanapie, z której nie chce ci się wstać, zda egzamin. Podstawa to rozpocząć aktywność. Idealny moment na pracę nad gibkim a także jędrnym ciałem.

Streching jako najlepsze ćwiczenie przed telewizorem

Aby oglądania TV nie zakłócało ci twoje własne dyszenie, postaw na treningi statyczne – fragmenty jogi, pilatesu a także stretchingu. Ułóż się na prawym boku, opieraj się na przedramieniu, lewą nogę ugnij w kolanie pod kątem łatwym. Wyprostowaną prawą nogę prowadź stopniowo do pionu a także jednocześnie tempem ją opuszczaj. Nigdy zupełnie nie rozluźniaj tkanki mięśniowej. Po minucie zatrzymaj nogę w natury pod kątem 45 stopni a także wykonuj niewielkie, pulsacyjne ruchy góra-dół. Następnie przejdź na drugą nogę oraz powtarzaj całość. Możesz także w owej pozycji robić obroty wyprostowaną nogą – na zmianę w prawo a także w drugą stronę.

Brzuchem przed telewizorem

Śledzenia losów serialowych bohaterów nie zakłócą również treningi grzbietowe w leżeniu na brzuchu. Opieraj dłonie na karku a także podnosząc z podłogi klatkę piersiową i nogi, wygnij się mocno w łuk. Postaraj się robić te rozciąganie stopniowo a także w takim samym tempie wracaj do pozycji początkowej. W następnym ćwiczeniu dłonie podłóż pod brodę a nogi rozstaw szerzej aniżeli barki. Na koniec wykonaj parę ćwiczeń rozluźniających.

Jeszcze nigdy ćwiczenie na kanapie nie było takie przyjemne! Tym razem, zamiast obolałych pleców a także zastanych stawów, po stretchingu przed telewizorem odczujesz siłę, lekkość a także moc!


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Treningi