Stepper podczas ciąży? Polecane i zakazane ćwiczenia

Stepper podczas ciąży? Polecane i zakazane ćwiczenia

Redakcja

2016-10-16

1 komentarz

Umiarkowane ćwiczenia są szczególnie wskazane dla kobiet w ciąży, lecz pod kontrolą lekarza. Dlaczego warto postawić na aktywność podczas ciąży? Ćwiczenia dodadzą energii, a jednocześnie sprawiają, że nie martwimy się wagą w okresie ciąży. Dzięki temu Twoje ciało szybciej wróci do normy jeszcze szybciej. Ale czy wszystkie ćwiczenia są jednakowo polecane we wszystkich trymestrach?

Pierwszy trymestr

Jeżeli lekarz prowadzący nie zgłasza przeciwwskazań, większość ćwiczeń można bez trudu wykonać w pierwszym trymestrze. Jeżeli rosnący brzuch nie przeszkadza, jedynym utrudnieniem mogą być nudności bądź zmęczenie. Niestety możemy odczuwać spadek formy, lecz nie martwy się - zachowując aktywność, szybciej wrócimy do kondycji sprzed ciąży.

Drugi trymestr

W drugim trymestrze notujemy pierwsze oznaki zmiany środka ciężkości, dlatego możemy odczuwać trudności w sprawnym wykonaniu pewnych ruchów - szczególnie w ćwiczeniach aerobowych. W tym okresie przedstawicielki płci pięknej odzyskują energię do treningów. Najlepszym wyborem na siłowni będzie z pewnością rowerek, orbitrek czy stepper. Przeciwwskazaniem są jedynie intensywne ćwiczenia siłowe, ćwiczenia wymagające wyciągania tułowia bądź leżenia na plecach. 

Trzeci trymestr

W trzecim trymestrze wzrasta zmęczenie, ponownie pojawiają się mdłości i zgaga. Równie uciążliwe są skutki zatrzymywania się wody w organizmie. Nawet w momencie, gdy osłabienie daje o sobie znać, warto zdecydować się na częste spacery, codzienne rozciąganie i trening mięśni Kegla. W trakcie ćwiczeń nie powinno się leżeć na plecach i gwałtownie zmieniać pozycji. Ze względu na pokaźny brzuch polecamy rezygnację ze steppera, który może zbyt mocno zaangażować mięśnie brzucha. Pamiętajcie, kondycja jest istotna, ale zdrowie jest najważniejsze. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Kankusta Duo Forte w promocji:
Kankusta Duo Forte
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 545 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

fb_16235493414778

2016-10-21 10:50:08


w sumie nie wiem po co ćwiczyć w ciąży

CiążaTreningi