Jak dobrać sport do swoich potrzeb?

Jak dobrać sport do swoich potrzeb?

Redakcja

2016-10-23

1 komentarz

Zamierzasz zacząć ćwiczyć? Postanowienie to pierwszy krok do poprawy kondycji, ukształtowania sylwetki i osiągnięcia dobrego samopoczucia. Bardzo istotny jest także charakter aktywności oraz odpowiedni instruktor, który poprowadzi Twój trening. Oto 4 wskazówki, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

1. Wybierz sport, który sprawia Ci radość

Twoi znajomi zapisują się na ćwiczenia interwałowe, przyjaciółka poleca spinning, a Ty najzwyczajniej w świecie lubisz… tańczyć? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby to właśnie taniec stanowił Twoją podstawową aktywność. Jeśli nie wiesz, co sprawi Ci przyjemność, wybierz kilka dyscyplin i zapisz się na pierwsze (w wielu klubach darmowe) zajęcia.

2. Znajdź dogodną lokalizację

Przez 5 dni w tygodniu spędzasz co najmniej 8 godzin w pracy. Powrót do domu to kolejne cenne minuty z Twojego dnia. Nie trać ich na długi dojazd do oddalonego o kilka lub kilkanaście kilometrów kortu tenisowego. Jeśli nie masz czasu na długie poszukiwania odpowiedniego miejsca, skorzystaj z największej bazy polskich trenerów i klubów dostępnej na stronie: LepszyTrener.pl

3. Wybierz właściwego trenera

Jeśli masz już na oku dyscyplinę, warto także pomyśleć o osobie, która w adekwatny sposób przygotuje Cię do rozpoczęcia treningów. Dobry nauczyciel to podstawa. Pamiętaj, że niewłaściwy dobór treningów, brak odpowiedniej rozgrzewki, a także nieprawidłowe odżywianie mogą przeszkodzić Ci w osiągnięciu satysfakcjonujących rezultatów. Mogą także zniechęcić do wykonywanej dyscypliny np. poprzez częste urazy czy przemęczenie spowodowane zbyt dużym przeciążeniem organizmu. Aby tego uniknąć, zainwestuj w naukę. Wybierz trenera personalnego lub zapisz się na lekcje grupowe. Pod okiem fachowca Twój trening będzie przebiegał we właściwym tempie.

4. Poszukaj towarzystwa

Wielu ludzi szybko traci motywację do samodzielnych ćwiczeń. Ty również należysz do tego grona? Znajdź kompana, z którym zaczniesz swoje treningi. Razem zmotywujecie się do wychodzenia na zajęcia nawet w najgorszą pogodę. Obserwowanie postępów znajomych zdopingują Cię do osiągania lepszych wyników. Teraz dzięki nowemu portalowi możesz poinformować swoich najbliższych o rozpoczęciu ćwiczeń. Dowiedz się więcej tutaj.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 171 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

myszka1984

2016-10-24 10:39:06


ja polecam udanie się do trenera lub dietetyka i zrobienie wstępnego wywiadu

Treningi