Dance aerobik - co to takiego?

Dance aerobik - co to takiego?

Redakcja

2016-09-11

brak komentarzy

Dance aerobik to następna nowoczesna wersja grupowych treningów ruchowych do piosenek, tym razem powiązanych z tańcem. Taniec pomaga odprężyć się emocjonalnie oraz poczuć zadowolenie życia, a dance aerobik to świetna technika nie jedynie na zrelaksowanie się, ale także na wyrobienie właściwej postury!

Co przynosi taniec?

Ćwiczenia dance aerobik nie są mimo wszystko standardowymi lekcjami tanecznymi w parach - nie tańczy tu się klasycznie, ale raczej nabiera witalności dzięki umyślnie obmyślonym ruchom oraz treningom. Systematyczne ćwiczenia w grupie otwierają perspektywy nie jedynie na zachowanie stałej wagi, ale choćby utratę niechcianych kcal.

Dance aerobik, jak każde ćwiczenie cardio, gwarantuje polepszenie układu naczyniowego, a dodatkowo sprawia że jesteśmy zdecydowanie bardziej gibcy oraz rzutuje na polepszenie samopoczucia. W czasie tanecznych zajęć ciało produkuje endorfiny odpowiadające za pozytywny stan psychiczny. Właściwa ich porcja dostarcza pozytywny stan psychiczny na wiele godz. po treningach, a przy systematycznym ćwiczeniach sprawia, że nasze samopoczuce jest dużo lepsze każdego dnia.

Mimo że ćwiczenia dance aerobik nie są standardowymi lekcjami tanecznymi to czerpią z nich garściami (salsa, flamenco, tańce brzucha, jazz, hip hop), dzięki czemu ta postać ćwiczeń gimnastycznych to nie jedynie przepis na zachowanie sprawności fizycznej oraz polepszenie figury, ale także na poprawę warsztatu tanecznego. Szybkość muzyki to mniej więcej 130-135 uderzeń na minutę, ale jest także zależne od typu tańca. Ćwiczenia polepszają sprawność motoryczną, wobec tego opłaca się się nimi zainteresować - choćby jeżeli przenigdy nie tańczysz, obecnie może się to przedsięwziąć.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 198 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Treningi