Czy warto kupić wałek do automasażu?

Czy warto kupić wałek do automasażu?

Redakcja

2016-10-06

brak komentarzy

Automasaż wałkiem ma pielęgnować stan powięzi - warstwy, która otacza nasze mięśnie a także stawy. A TAKŻE w taki sposób ustrzec przez kontuzjami i bólem w różnorodnych przestrzeniach ciała.

Jak się masować przy użyciu rolki?

Jak przeprowadzić masaż? Z wałka korzystamy szczególnie intuicyjnie, wykorzystując ciężar swojego organizmu. Trzeba się położyć na rolce tą partią organizmu, w której czujemy ból a także zesztywnienie (przykładowo oprzeć na niej plecy). Nastepnie powolnymi a także precyzyjnymi ruchami kierujemy się po rolce, przytrzymując ją długotrwalej w punktach największego bólu. Taki masaż musi zająć 10-minut. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się rolować całe ciało z uwagi na wszechobecne łączenia powięziowe. Bezustannie ból powstający w jednym miejscu jest skutkiem napięcia powięzi w całkowicie innym.

Wałek do masażu dba o powięź

Powięź otacza oraz penetruje wszelkie mięśnie, stawy, kości oraz nerwy. Pełni rolę niewidocznego płaszcza podtrzymującego ludzki szkielet. Odpowiada za prawidłowa ruchomość oraz działanie organizmu. Jeżeli powięź jest sucha oraz posklejana, czujemy zesztywnienie oraz dyskomfort, który da się porównać do ciągnięcia. Urazy to najczęściej rezultat niewiele elastycznej powięzi. Tak samo zdecydowana większość bóli pojawia się na tle powięziowym. Np. ból stawu to nie jest ból samego organu, ale odpowiadającej za ten staw powięzi.

Zalety rollowania

 Rolowanie wprawia w ruch powierzchnie kolagenowe, które przesuwając się, wydzielają więcej płynu. Odpowiednio nawodniona powięź może sprawnie pełnić własne funkcje, a jednocześnie - ustrzec się bezpośrednio przed zaburzeniami. Gdy mamy "soczystą" powięź, jesteśmy zdecydowanie mniej podatni na kontuzje, polepsza się zakres ruchów, pobudza krążenie, a jednocześnie - odpływ toksyn z ciała. Dzięki rolowaniu możemy wygładzić "skórkę pomarańczową", powodując, że skóra okaże się bardziej elastyczna oraz jędrna. Jeżeli automasaż rollerami wykonują ludzie aktywne fizycznie, to wspomagają odbudowę organizmu po ćwiczeniach.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 187 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieTreningi