Czy robienie brzuszków pomaga na płaski brzuch? List do Redakcji

Czy robienie brzuszków pomaga na płaski brzuch? List do Redakcji

Redakcja

2016-10-10

2 komentarze

Redakcjo!

Od wielu lat borykam się z kilkoma kilogramami nadwagi, które stopniowo staram się zwalczyć. Zaczęłam wypracowywać swoją szczupłą sylwetkę od diety, ale jeszcze nie jestem przekonana, czy wszystko robię dobrze. Niemniej jednak, dieta dietą, mój brzuch jest mniejszy, ale nie wygląda taki jakbym chciała. Czy robienie brzuszków pomaga na płaski brzuch? A może powinnam zrobić coś więcej? Nie jestem typem sportsmenki, więc nie chodzę na siłownię. Jestem ciekawa, czy można go wymodelować w domu?

Agnieszka, Radom

 

Droga Agnieszko,

dziękujemy za zaufanie, którym obdarzyłaś naszą Redakcję - jest nam niezmiernie miło. Dołożymy wszelkich starań, by odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. 

Po pierwsze, to doskonała wiadomość, że postanowiłaś przejść na zdrowy tryb życia - na pewno odbije się to korzyściami dla Twojego zdrowia. Przypominamy jednak podstawowe zasady zbilansowanej diety. Pamiętaj o spożywaniu posiłków regularnie, najlepiej w odstępach 2-3 godzinnych. Niech Twój dzień się składa nawet z 5 dań. Nie zapominaj także o spożywaniu co najmniej 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej, która nie tylko nawodni Twój organizm, ale skutecznie pomoże w walce z niedoskonałościami skórnymi. 

Po drugie, trening to podstawa, dlatego nie pomijaj tej części w walce o szczupłą sylwetkę. Doskonale rozumiemy, że możesz czuć się skrępowana będąc pierwszy raz na siłowni, ale poza nią jest wiele zajęć grupowych, na które warto się zapisać. W grupie ćwiczy się raźniej, zaś wybór zajęć jest tak szeroki, że bez wątpienia znajdziesz idealne dla siebie. Poza tym w Internecie jest wiele filmów instruktażowych, które mogą być świetną inspiracją. 

Po trzecie, musisz wiedzieć, że zdrowy tryb życia wymaga właściwego bilansu i nie można zaniedbywać diety kosztem treningu - lub odwrotnie. To samo dotyczy ćwiczeń. Jeżeli stale będziesz wykonywała brzuszki, to Twój organizm przyzwyczai się do danego wysiłku i efekty nie będą tak widoczne, jakbyś oczekiwała. Nie wspominamy nawet, że w brzuszkach technika to podstawa, a większość osób wykonuje ćwiczenie nieprawidłowo. Dlatego owszem trenuj brzuszki, ale postaraj się je uzupełnić o inne rodzaje treningu, np. ćwiczenia cardio bądź interwały. 

Pozdrawiamy serdecznie,

Redakcja

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 184 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

barbarakotecka

2016-10-18 14:33:38


robienie brzuszków pomaga, ale tez z doswiadczenia wiem, ze wiekszosc osob robi te brzuszki w sposób nieprawidłowy, stad tez czesto te brzuszki nie przynosza efektu

maciejewski

2016-10-15 19:23:53


no chyba jasne ze brzuszki pomagaja na brzuszki:)

DietyOdchudzanie