Zioła dla odchudzających się

Zioła dla odchudzających się

Redakcja

2016-10-27

brak komentarzy

Obecnie zioła przeżywają prawdziwy renesans. Pomimo tego, że teraz mają swoje 5 minut, warto wprowadzić je do swojej diety zdecydowanie na dłużej. Okazuje się, że połączenie sportu, diety i ziół zagwarantuje nam całkiem sporo - lepszy metabolizm, ogólne wzmocnienie organizmu oraz pomoc w utrzymaniu zgrabnej figury, o którą walczyłyśmy.

Pokrzywa

Pokrzywa to niekwestionowana królowa ziół, której nie brakuje na polach i łąkach. Jej podwójnie pozytywne działanie powinno zachęcić do spożycia. W trakcie diet odchudzających dba, aby nie zaatakowała nas anemia, albowiem pokrzywa to prawdziwa skarbnica żelaza i innych ważnych minerałów. Po drugie, pokrzywa skutecznie usuwa toksyny z organizmu, zapewniając efektywniejsze spalanie kalorii. 

Ostrokrzew paragwajski

Ostrokrzew paragwajski to nic innego jak yerba mate, czyli egzotyczna roślina, która szturmem podbiła polskie kuchnie. Przywędrowała do Polski aż z Ameryki Południowej. Jest alternatywą mocnej kawy i herbaty. Tym, co przekonuje do jej spożywania (zwłaszcza w trakcie diety) jest zwiększanie uczucia pełności i zapobieganie wchłanianiu złego tłuszczu do organizmu. Mowa o tej frakcji lipidowej, która odpowiada za tworzenie się złogów miażdżycowych obciążających serce i układ krążenia. 

Yerba mate rekomendowana jest, aby w trakcie ćwiczeń zachować prawidłowy oddech i krążenie, a także utrzymać balans ciśnienia tętniczego krwi. 

Mniszek pospolity

Ta niepozorna roślina wspiera, gdy nasze odchudzanie jest w krytycznej fazie, a nam brakuje motywacji do działania. Jeżeli próbowałaś wielu diet, a jadłospisy nie przynoszą oczekiwanych efektów i przestajesz wierzyć w siebie to najwyższa pora sięgnąć po zioło do zadań specjalnych. Pomocnikiem jest herbata z mniszka lekarskiego. Jest ona szczególnie polecana osobom z rozregulowaną przemianą materii, które do tej pory bezskutecznie próbowały spalić zbędne kalorie. 

Oczywiście to dopiero początek bogatej listy ziół, lecz dziś akcentujemy to, co najbardziej popularne i ogólnodostępne, nawet w przydomowych ogródkach. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 211 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietyOdchudzanieZdrowe odżywianie