Tycie a tabletki antykoncepcyjne

Tycie a tabletki antykoncepcyjne

Redakcja

2016-10-30

1 komentarz

Niewątpliwą zaletą tabletek hormonalnych jest ich wysoka skuteczność w zapobieganiu ciąży. Niestety wiele kobiet obawia się ich regularnego stosowania. Mówi się, że tycie a tabletki antykoncepcyjne idą ze sobą w parze. Niektóre kobiety uskarżają się na spadek libido, bóle głowy, trądzik i wahania nastroju. Niemniej jednak, to właśnie przybieranie na wadze jest główną bolączką kobiet. Jak nie przytyć podczas antykoncepcji hormonalnej?

Tycie a tabletki antykoncepcyjne

Musimy zdawać sobie sprawę, że hormony, które zawarte są w tabletkach antykoncepcyjnych sprzyjają zatrzymywaniu wody i sodu w organizmie. To sprawia, że kobieta może ważyć więcej niż zazwyczaj. Już w pierwszych tygodniach stosowania można zaobserwować wzrost o nawet 2-3 kilogramy. Jeżeli zatem kobieta czuje się ociężała, zauważyła u siebie opuchlizny, a nawet problemy ze zginaniem palców, to najwyższa pora na zmianę tabletek. Warto w czasie kuracji hormonalnej zadbać o lepszą dietę i zrezygnować z białego pieczywa, słonych przekąsek i produktów bogatych w konserwanty. 

Estrogeny a spalanie tłuszczu

Czy wiesz, że jednym z rezultatów ubocznych terapii hormonalnej jest zmniejszenie spalania tłuszczów w wyniku przyjmowania estrogenów. Niestety, estrogeny sprzyjają magazynowaniu tłuszczu, przez co kobieta stosująca ten rodzaj antykoncepcji może mieć problemy z odchudzaniem, a nawet przybrać na wadze. W niektórych przypadkach stosowanie tabletek hormonalnych doprowadziły do zwiększenia apetytu. 

Jak nie przybrać na wadze?

Tycie a tabletki antykoncepcyjne to niejednokrotnie poważny kobiecy problem. Dlatego decydując się na przyjmowanie kapsułek warto przejść na taki tryb życia, który zmniejszy prawdopodobieństwo przybrania na wadze. 

W celu należy:

  • zwiększyć ilość konsumowanego błonnika
  • ograniczyć jedzenie cukrów prostych
  • unikać pełnotłustych produktów mlecznych i tłustych mięs
  • zrezygnować ze smażenia potraw
  • pić dużo wody
  • postawić na regularny trening

Jak widać, przybranie na wadze nie musi być koniecznością, gdy rozpoczynamy antykoncepcję hormonalną. Gdy zachowamy umiar w spożyciu niezdrowych przekąsek, będziemy zdrowo się odżywiać i regularnie trenować sport nie grozi nam jakakolwiek otyłość. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 361 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

fla

2016-11-16 21:02:33


Dlatego łykam belarę bo po niej nie tyję, tak słyszałam i tak jest rzeczywiście, poza tym ogólne samopoczucie tez jest ok.

Odchudzanie