Spalanie tłuszczu z brzucha. Owijanie folią: za i przeciw

Spalanie tłuszczu z brzucha. Owijanie folią: za i przeciw

Redakcja

2016-11-13

brak komentarzy

Obecnie szukamy doskonałych metod na odchudzanie i testujemy kolejne sposoby na spalanie tłuszczu z brzucha. Folia, suplementy, masła wyszczuplające - nieobce są Ci te metody, prawda? Tymczasem nie wszystkie z nich mają wiele wspólnego ze skutecznością. Sprawdź, czy faktycznie owijanie ciała folią w jakikolwiek sposób może przyczynić się do zrzucenia nadprogramowych kilogramów? 

Zabieg body wrap

Efektywne spalanie tłuszczu z brzucha? Folia pomoże! Tym bardziej, że zabiegi body wrap weszły na stałe do ofert większości salonów kosmetycznych i gabinetów spa. Kuracje polegają na owinięciu pacjentki folią, lecz coraz częściej dodatkiem są takie składniki jak miód, czekolada czy eukaliptus, które stanowią dodatkową zachętę do odwiedzenia salonu. Tym, co szczególnie przekonuje kobiety są obietnice wyszczuplenia oraz pewność usunięcia cellulitu i toksyn z organizmu. Czy zabiegi faktycznie spełniają pokładane w nich nadzieje?

Skuteczność zabiegów

Jednym z tematów budzących najwięcej wątpliwości jest spalanie tłuszczu z brzucha. Folia i zabiegi body wrap mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Kosmetyki przekonują do autentycznej efektywności, zaś lekarze są sceptyczni. Obie strony zgodnie stwierdzają, że body wrap na pewno silnie nawilża ciało, zaś leżenie w otoczeniu aromatów (np. czekolady) przez pół godziny ma działanie relaksujące. Niestety na tym zbieżność się kończy. 

Lekarze obalają mit, że zabiegi body wrap oczyszczają ciało z toksyn. Nie ma na ten efekt jakichkolwiek naukowych dowodów. O ile zabiegi z wykorzystaniem glinki faktycznie pozwala usunąć zanieczyszczenia z porów skóry, nie należy spodziewać się podobnego efektu w wątrobie czy nerkach. 

Nieprawdziwe jest też stwierdzenie, że zabiegi body wrap pomagają w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Każda utrata centymetrów jest jedynie tymczasowa i nie może zastąpić zbilansowanej diety oraz regularnych ćwiczeń. Oczywiście po zdjęciu folii możemy odnieść wrażenie wyszczuplenia, lecz to jedynie chwilowy efekt. Zmiana wagi w dłuższej perspektywie wymaga większej pracy i zaangażowania niż ma to miejsce podczas godzinnej wizyty w spa. 

Podobnie sprawa wygląda, gdy mowa o zdolnościach antycellulitowych zabiegu. Po wyjściu z gabinetu faktycznie skóra może wydawać się jędrniejsza, lecz to jedynie efekt użytych specyfików. Niemniej jednak, żadne z nich nie odsysają tkanki tłuszczowej w ciała. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Forskolin 2 w promocji:
Forskolin 2
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 286 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Odchudzanie