Puste kalorie. Wino i jego kaloryczność

Puste kalorie. Wino i jego kaloryczność

Redakcja

2016-11-13

brak komentarzy

Wiele osób będących na diecie obawia się o puste kalorie. Wino, piwo czy inne wysokoprocentowe trunki są w nie obfite, ale czy tylko alkohol? Pomimo, że o nich mówi się sporo, czy dokładnie wiesz, czym tak naprawdę są owe puste kalorie? Zastanawiasz się, czy wypicie niepozornej lampki wina może rzutować na wzrost Twojej wagi? A jak to się ma do prozdrowotnych właściwości trunku? 

Puste kalorie - wino

Nie ulega wątpliwości, że najchętniej spożywanym, a przy okazji najbardziej kalorycznym alkoholem jest piwo. Ten chmielowy trunek jest absolutnym rekordzistą w ilości zawartych kalorii. Duży kufel piwa to około 250 kcal. Natomiast w przypadku wina sytuacja wygląda inaczej i zależy od jego rodzaju. Słodkie wino czerwone (lampka 120 ml) to 127 kcal, zaś czerwone wytrawne to raptem 82 kcal. W przypadku wina białego słodkiego jeden kieliszek to 114 kcal, zaś białego półwytrawnego to 97 kcal. Warto jednak pamiętać, że kaloryczność wina zależy także od składników w nim zawartych, w tym cukru. Okazuje się, że w trunkach wytrawnych jego ilość osiąga raptem 1,5%, zaś w słodkich zawartość cukru waha się w przedziale 8 - 16%. 

Wysokoprocentowe trunki zawierają puste kalorie, wino również. Oznacza to, że nie dostarcza wielu składników mineralnych, zaś błonnika na próżno w nim szukać. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy całkowicie zrezygnować z jego spożycia, albowiem wino ma wiele prozdrowotnych właściwości do zaoferowania. 

Prozdrowotne właściwości wina

Okazuje się, że czerwone wino przy okazjonalnym i niewielkim (podkreślamy - niewielkim!) spożyciu może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Jak to możliwe? Wszystko dzięki składnikom obecnym w wysokoprocentowym trunku. W winie, szczególnie czerwonym, obecne są kwasy organiczne, składniki mineralne, substancje białkowe, a także garbniki, witamina C, witaminy z grupy B oraz drogocenne polifenole, w tym resweratrol. To szczególnie dzięki tej ostatniej substancji można mówić o prozdrowotnych cechach wina. Okazuje się, że jego spożycie w niewielkich dawkach wykazuje działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne, a także przeciwdziałające chorobom układu krążenia, układu nerwowego i chorobom nowotworowym.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Forskolin 2 w promocji:
Forskolin 2
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 221 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietyOdchudzanie