Puste kalorie - piwo ma ich całkiem sporo!

Puste kalorie - piwo ma ich całkiem sporo!

Redakcja

2016-10-26

1 komentarz

Jaka jest kaloryczność piwa? Czy ten chmielowy trunek posiada puste kalorie? Piwo czy wino - który alkohol bardziej wpływa na wzrost masy ciała? Odpowiadamy!

Puste kalorie -  o czym mowa? 

Termin puste kalorie odnosi się do tych składników diety, które zawierają ogrom kalorii i jednocześnie są ubogie w wartości odżywcze. Zazwyczaj są bogate w tłuszcz bądź cukier, a pozbawione witamin bądź jakichkolwiek składników mineralnych. Wśród najpopularniejszych produktów, które są prawdziwą bombą pustych kalorii zalicza się słone przekąski, słodkości, napoje gazowane i energetyzujące, żywość typu fast food oraz… alkohol. 

Kalorycznośc piwa

Piwo to najpopularniejszy alkohol w Polsce. Jednocześnie jest najbardziej tuczący. Dla porównania jedna butelka jasnego piwa (500 ml) to około 250 kcal, zaś 120 ml czerwonego wytrawnego wina to jedyne 82 kalorie. Co dodatkowo sprawia, że piwo jest tak tuczące? Powodów jest kilka. 

Po pierwsze, zazwyczaj spożywamy sporo piwa. Wystarczą dwie butelki, aby dostarczyć do organizmu aż litr chmielowego trunku. W przypadku wina (a tym bardziej wódki) taka ilość jest aż nadto wystarczająca. Niestety Polacy często nie zatrzymują się wyłącznie na dwóch butelkach piwa. Sięgając po trzecią dostarczymy ok 750 kcal, czyli 1/3 dziennego zapotrzebowania na kalorie. 

Po drugie, piwo posiada wysoki indeks glikemiczny, co oznacza, że poziom cukru po spożyciu piwa rośnie w błyskawicznym tempie. Co więcej chmielowy trunek jest bogaty w puste kalorie. Piwo dostarcza krótkotrwałej dawki energii, ale nie niesie za sobą żadnych wartości - witamin, minerałów czy błonnika. 

Po trzecie, piwo wzmaga apetyt. Wystarczy jedna butelka, aby skutecznie zapomnieć o ambitnych postanowieniach diety. Dopiero teraz rozpoczyna się prawdziwe tycie. Mówi się nawet, że samo piwo nie jest tak destrukcje dla naszej wagi jak wszelkie przekąski, które spożywamy przy jego konsumpcji. Tym bardziej, że w wielu miejscach do trunku podawane są od razu orzeszki, krakersy bądź chipsy. I jak tu być szczupłym? 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 211 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

anetaligeza

2016-10-26 11:56:19


czyli lepiej pić winko:)

DietyOdchudzanie