Pozornie zdrowe produkty, na które nie warto tracić pieniędzy

Pozornie zdrowe produkty, na które nie warto tracić pieniędzy

Redakcja

2016-09-25

brak komentarzy

Próbujesz wyeliminować parę nadprogramowych kilogramów? A może postanowiłeś, że od teraz zmieniasz styl życia na bez wątpienia korzystniejszy dla zdrowia? W każdym z tych przypadków zaczynasz szukać w sieci, na targu i supermarketach ze pełnowartościową żywnością niezbędnych wiadomości o organicznych łakociach, ekologicznych owocach, napojach detoksykujących ciało, zdrowym pieczywie, zakąskach typu "fit", "light". W dodatku, nie oszukujmy się, ta żywność do najtańszych należy. Na nieszczęście, dużo z tych elementów diety nie jedynie nie pomoże ci zrzucić na wadze, ale może odbić się niekorzystnie na twoim samopoczuciu. 

Niskotłuszczowe łakocie

Niskotłuszczowe słodkości, choć nie posiadają w swoim składzie ani grama cukru, przeważnie są naszpikowane niezdrowymi dla ciała sztucznymi sztucznymi artykułami słodzącymi. Spożycie w zbyt dużej ilości owych składniku słodzących jak aspartam, acesulfam K, malitol czy sorbitol może być przyczyną rozwolnienie. Na dokładkę używanie bezwartościowych składników słodzących pobudza apetyt na cukier i może być przyczyną na wadze. Zajadając się wyrobami light, wydaje nam się, że możemy konsumować ich nieograniczone ilości, a to wielki błąd, że wielokrotnie są tak samo pełne kalorii, a w licznych sytuacjach posiadają więcej tkanki tłuszczowej niż ich klasyczna wersja.

Organiczne ciastka oraz krakersy

Analizy wykonane przez badaczy na Uniwersytecie Cornell dowiodły, że ludzie postrzegają przetworzone produkty organiczne jako takie, które posiadają na pewno zdecydowanie mniej kalorii oraz tłuszczu niż ich standardowe odpowiedniki. Okazuje się, że nieprawidłowe nastawienie o żywności organicznej wywołuje wzrost jej konsumpcji, a przez to zapewnianie ciału zbyt wielkich ilości kalorii. 
Zacznij wybierać ciastka oraz krakersy na przykład z nasion lnu, które posiadają naturalne tłuszcze oraz są zasobne w włókno pokarmowe. Wyszukaj takich marek, które w miejsce węglowodanów czy bezwartościowych składników słodzących posiadają w swoim składzie ich zdrowe odpowiedniki. Ksylitol oraz stewia ponadto przejawiają minimalny wpływ na zmianę poziomu cukru w krwioobiegu.

Granola oraz muesli

Muesli wydaje się okazać się zdrowszym oraz zdecydowanie mniej tuczącym odpowiednikiem porannych płatków śniadaniowych. Jednak, prosto się na to nabrać. Składniki te są nagminnie naszpikowane ogromnymi ilościami węglowodanów, co w rezultacie zdecydowanie podnosi ich wartość kaloryczną. Muesli posiadają dodatkowo obfite ilości tłuszczów pochodzących z nasion, orzechów oraz olejów pochodzenia roślinnego. Z jednej strony są to doskonałe tłuszcze, ale to nadal tłuszcze zapewniające dodatkowej racji kalorii.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 182 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietyOdchudzanieZdrowe odżywianie