Poznaj owoce wspomagające odchudzanie

Poznaj owoce wspomagające odchudzanie

Redakcja

2016-08-17

1 komentarz

Wiesz, co jest dobre na zrzucenie nadwagi? Wystarczą owoce, które wesprą nasze odchudzające praktyki!

Odchudzanie to proces, do którego podchodzimy kilka razy w roku. Chcemy w końcu urzeczywistnić noworoczne cele, wypracować idealne ciało na lato czy ślub przyjaciółki. Niestety nasze próby ucinają się wraz z motywacją. Jak zatem podjąć próbę odchudzania, by skończyła się powodzeniem? W pierwszej kolejności, musimy mieć na uwadze, że utrata wagi nie jest jednoznaczna z głodzeniem się, lecz z długoterminową zmianą zwyczajów żywieniowych.

Grejpfrut

Jeden z najbardziej orzeźwiających owoców, będący bogaty w witaminy i sole mineralne, a przy tym mający wyszczuplające cechy. Bez wątpienia mowa o grejpfrucie. Okazuje się, że ten prosty cytrus pobudza redukcję tkanki tłuszczowej, przyspiesza procesy trawienne, a dzięki obecności pektyn usprawnia pracę jelit. Dlaczego jeszcze warto dołączyć go do swojej diety? Grejpfrut stabilizuje gospodarkę węglowodanową i lipidową oraz neutralizuje toksyny. Za jego konsumpcją przemawia także niski indeks glikemiczny. Co to oznacza w praktyce? Spożycie owocu sukcesywnie uwalnia cukier, dzięki czemu nie zagrażają nam nagłe napady głodu.

Papaja

Wyszczuplające cechy papai wynikają z obecności papainy – enzymu, który przyspiesza proces metabolizmu, zwiększa redukcję białek oraz niepożądanej tkanki tłuszczowej. Wspiera także uwolnienie organizmu z toksyn. Papaję cechuje korzystny wpływ na układ pokarmowy, dlatego owoc zaleca się także przy wzdęciach, zaparciach czy nadkwasocie.

Ananas

Bogaty w enzym bromelina, ananas sprawnie rozkłada białko, a tym samym przyspiesza metabolizm. Doskonale rozprawia się w walce z niepożądanym cellulitem. Dzieje się tak za sprawą bromeliny, która leczy stany zapalne, a dzięki temu pomaga usuwać „skórkę pomarańczową”. Co jeszcze przemawia za konsumpcją owocu? Obecność błonnika, który stabilizuje pracę jelit.

Opuncja figowa

Owoc skutecznie hamuje uczucie głodu, redukuje absorpcję tkanki tłuszczowej, a przy tym ma odtruwające właściwości. W Meksyku – czyli najistotniejszym miejscu uprawy, używa się opuncję figową do opatrywania ran, przy dolegliwościach żołądkowo – jelitowych oraz ustabilizowaniu poziomu glukozy we krwi.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 222 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

magdalenaolszewska

2016-10-21 10:52:03


ja polecam arbuza duzo wody, orzezwiajacy. pyszny

DietyZdrowieOdchudzanie