Niezdrowe jedzenie: lista produktów, których musisz unikać

Niezdrowe jedzenie: lista produktów, których musisz unikać

Redakcja

2016-10-27

1 komentarz

Zapewne każdy zna powiedzenie - jesteś tym, co jesz. Niestety w codziennym pośpiechu bardzo często zapominamy o tym mądrym stwierdzeniu. Szybko szykujemy się do wyjścia z domu, zapominamy lunchu do pracy, zaś głodni w drodze powrotnej wstępujemy do jednej z restauracji fast food. W efekcie takiej praktyki nie dostarczamy do organizmu żadnych składników odżywczych. 

Czym tak naprawdę jest niezdrowe jedzenie?

Mało wartościowa żywność to źródło wielu pustych kalorii. Można to bez trudu zobrazować na przykładzie pączka. Każdy pączek to około 350 kalorii, które pochodzą głównie z cukru i tłuszczu. Co więcej, słodkości nie zawierają w swoim składzie witamin, minerałów ani żadnych składników odżywczych. Tym, co dodatkowo cechuje niezdrowe posiłki jest brak błonnika bądź jego niska zawartość. Negatywnie rzutują także gazowane i przesłodzone napoje, które przyczyniają się do utraty wapnia z organizmu. Jak widać takie praktyki w żaden sposób nie wychodzą nam na zdrowie.

Czego unikać?

Do grona szczególnie niezdrowych produktów należą:

  • płatki śniadaniowe,
  • ciastka,
  • herbatniki,
  • gotowe ciasta.

Poza przedstawionymim pączkami nie najlepszym wyborem są także inne wyroby zawierające ogrom tłuszczu oraz te, które wywołują zaparcia. Co gorsza, ich regularne spożycie może skrócić drogę do poważniejszych dolegliwości, w tym choroby nowotworowej jelita grubego. Należy również uważać na:

  • żywność modyfikowaną genetycznie oraz
  • produkty gotowe, które nie wymagają długiej obróbki termicznej, lecz są sproszkowaną wersją pełnowartościowego dania.

Na niezdrowej liście nie może zabraknąć:

  • chipsów,
  • orzeszków,
  • krakersów,
  • innych słonych przekąsek, które pochłaniamy w ogromnych ilościach. 

Jak opanować się przed sięgnięciem po niezdrowe produkty?

Najważniejszą zasadą, która daje najlepsze rezultaty jest planowanie jadłospisu. Zanim wyjdziesz do supermarketu zastanów się, czego będziesz potrzebowała do przyrządzenia obiadu dzisiaj i w kolejnych dniach. Zgodnie z tym przygotuj listę i trzymaj się jej zapisów. Wówczas kupisz jedynie to, co po przyszłaś i unikniesz sytuacji, w której musisz się stołować w restauracjach fast food. 

Zanim pójdziesz na zakupy, zjedz zdrową przekąskę przed wyjściem. Czując głód chętniej sięgamy z półek kaloryczne i niezdrowe zakąski, których w innych okolicznościach byśmy nie kupiły. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 376 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

dawidpuzzel

2016-10-30 10:35:40


takie produkty to sa produkty do podjadania. niestety ale nawet czesto nie zauwazamy, ze je jem a potem dziwimy się, że mamy dodatkowe kilogramy.

DietyOdchudzanieZdrowe odżywianie