Najlepsza dieta odchudzająca, czyli jaka?

Najlepsza dieta odchudzająca, czyli jaka?

Redakcja

2016-10-27

brak komentarzy

Nowe diety wyrastają jak grzyby po deszczu – niskokaloryczna, białkowa, kapuściana czy Dukana to tylko kilka pierwszych przykładów, które następnie można mnożyć do nieskończoności. Czy w takim olbrzymim zbiorze można znaleźć niewiadomą - dietę idealną ? Można, ale nie można przy tym zapominać, że najlepsza dieta odchudzająca to ta dopasowana do konkretnej osoby. 

Proces odchudzania

Różnorodność diet daje nam możliwość wyboru, co jednak nie oznacza, że początki zawsze będą łatwe. Odchudzanie to długofalowy proces, który wymaga od nas wytrwałości w dążeniu do celu oraz samozaparcia. Jednocześnie warto powtarzać sobie, że zamiast przechodzenia na dietę, zmieniamy nasze nawyki żywieniowe na zdrowe odpowiedniki. Warto przy tym wybrać taki jadłospis, który będzie zawierał smakowite dla nas składniki, a jednocześnie zapewni uczucie sytości w żołądku.

Punkt wspólny

Każda najlepsza dieta odchudzająca zawiera punkty wspólne z innymi jadłospisami wspomagającymi utratę wagi. Podstawą większości z nich są warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, nabiał, ryby oraz drób. Odpowiednio zbilansowane półprodukty pozwalają na zaspokojenie organizmu w zakresie węglowodanów, białka, tłuszczy oraz witamin. Oczywiście, żadna dieta nie miałaby swojej racji bytu bez niegazowanej wody mineralnej, którą należy wypijać w ilości ok. 2 litrów dziennie. 

Rozwaga

Pamiętaj, że w odchudzaniu istotne jest przemyślane podejście do tematu. Jeżeli codziennie spożywaliśmy mięso, nie możemy drastycznie pozbyć się golonki ze swojego jadłospisu i nagle zamienić ją na garść sałaty. Wszystko dostosujmy do naszego planu dnia i możliwości. Przy tym nie zapominajmy o aktywności fizycznej. 

Wiele osób, które nie miały do czynienia ze sportem czuje się niepewnie na siłowni, w której obecne są osoby trenujące od lat. Trzeba jednak pamiętać, że również zawodowcy kiedyś zaczynali i oni odważyli się przekroczyć próg siłowni, a potem bywać tam wielokrotnie. Doskonałą alternatywą są także programy fitness, które możemy zrealizować we własnym domu oraz zajęcia grupowe. Szeroki wachlarz możliwości na pewno sprawi, że każdy dobierze zajęcia dla siebie, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Jednocześnie w grupie zdecydowanie łatwiej zmotywować się wzajemnie do przekraczania własnych granic. Tam również zawiązują się przyjaźnie. Nie taki klub fitness straszny, jak go malują.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 181 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietyOdchudzanieZdrowe odżywianie