Kasza jaglana pomaga w odchudzaniu!

Kasza jaglana pomaga w odchudzaniu!

Redakcja

2016-08-17

brak komentarzy

Przyrządzana z prosa kasza jaglana to jeden z najstarszych a także najzdrowszych kasz. Teraz niedoceniana - ze szkodą na rzecz naszego naszego zdrowia, tzw. jagły posiadają bowiem dużo istotnych cech. Jest jedną z niewielu kasz zasadotwórczych. Czy kasza jaglana pomaga w odchudzaniu? Czy warto dodać ją do naszej diety?

Kasza jaglana wraca stopniowo do łask, ale nadal nie cieszy się taką zainteresowaniem, na jaką zasługuje. A szkoda, bo posiada oryginalny smak (chociaż bywa gorzka, jeżeli przyrządzi się ją w nieodpowiedni sposób) a także doskonale komponuje się również z daniami słonymi, jak a także słodkimi. Na wstępie zaś zaleca się ją spożywać z uwagi na wartości odżywcze, a nawet zdrowotne.

Wartościowa kasza

Jagły to najstarsza znana kasza. Otrzymuje się ją z nasion prosa, uprawianego już w epoce neolitu. Pod kątem wartości odżywczej dorównuje kaszy gryczanej. Ma niewiele skrobi, za to sporo łatwo przyswajalnego białka. Wyróżnia się najwyższą ilością witamin z zespołu B: B1, (tiaminy), B2 (ryboflawiny) a także B6 (pirydoksyny) i żelaza a także miedzi.

Kasza jaglana - cechy zdrowotne

Kasza jaglana okazuje się lekkostrawna oraz nie uczula, bo nie posiada glutenu. W związku z tym zaleca się ją zarekomendować ludziom cierpiącym na celiakię, stosującym dietę bezglutenową oraz uskarżającym się na niedokrwistość. Ma cechy antywirusowe, redukuje zapalenie błon śluzowych (wysusza nadmiar wydzieliny), okazuje się więc dobrym domowym lekarstwem na katar.

Kasza jaglana na odchudzanie

Ile kcal posiada kasza jaglana? Czy można spożywać kaszę jaglaną, będąc na diecie? Kasza jaglana, tak jak wszelkie kasze, okazuje się dość kaloryczna - 100 g kaszy jaglanej to ok. 350 kcal). Ma także wysoki, jak na mało modyfikowane składniki zbożowe, IG (71 - dla ugotowanej kaszy jaglanej, dla porównania: ryż brązowy a także kasza gryczana posiadają IG ok. 50), tzn. błyskawicznie zwiększa zakres węglowodanów w krwioobiegu, nie bywa zatem zalecana dla diabetyków a także ludzi będących na diecie Montignaca. Jednak nawet osoby odchudzające się nie mogą w całości zrezygnować ze spożywania kaszy jaglanej - występujący w niej krzem usprawnia metabolizm.

Dodając kaszę jaglaną do codziennnego jadłospisu, przyspieszymy odchudzanie a także pomożemy organizmowi w leczeniu wielu schorzeń. Już dziś kup ten wspaniały produkt i sprawdź jakie zbawienne skutki będzie miał na twój organizm!

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 209 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietyOdchudzanie