Jedzenie odbierające energię

Jedzenie odbierające energię

Redakcja

2016-09-25

brak komentarzy

Jedzenie ma wpływ nie jedynie na nasze zdrowie fizjologiczne, ale również na kondycję psychiczną. Różnorodne składniki spożywcze mogą polepszyć stan psychiczny, dodawać siły, ale również wywoływać rozdrażnienie czy ospałość. Jeżeli przez cały dzień czujesz raptowny spadek kondycji, któremu towarzyszy przemęczenie i wyczerpanie – być może w twoim menu znalazły się składniki, które tę moc zwyczajnie ci zabierają. 

Banany

Dużo ludzi sądzi, że banany przynależą do jednych z najzdrowszych przysmaków, które powinno konsumować się po ćwiczeniach. Wiadomo banany to szczególnie pożywne owoce będące świetnym bogactwem potasu wpływającego pozytywnie na działanie układu nerwowego, ale są to także owoce, które posiadają w swoim składzie tryptofan stymulujący wytwarzanie melatoniny oraz serotoniny. Obejmują także magnez, który spożywany w zbyt dużej ilości może być przyczyną przemęczenie oraz mieć znaczący wpływ na zmniejszenie siły. 

Jogurt

Choć jogurt to niskokaloryczna oraz szczególnie zdrowa przekąska, zwłaszcza z odrobiną owoców, miodu manuka czy cynamonu, to posiada aminokwas określany jako tryptofan, który jest używany przez mózg do wytwarzania serotoniny oraz melatoniny, a więc naturalnych sposobów nasennych. Tryptofan koi zszargane nerwy oraz niweluje zdenerwowanie, luzuje napięcie mięśni, powodując, że czujemy się zrelaksowani. To w związku z tym po spożyciu ulubionego jogurtu możesz mieć apetyt na małą drzemkę. 

Wiśnie

Wiśnie są świetnym bogactwem witamin oraz istotnych minerałów, ale również melatoniny, która normuje sen i okazuje się nieodzowna do poprawnego działania zegara biologicznego. Mus z wiśni lub jogurt naturalny, który także posiada cechy nasenne, w kombinacji z tymi owocami są świetne do zjedzenia na wieczorny posiłek, ale zajadanie się nimi przez cały dzień zdecydowanie zmniejszy moc, a tym samym wydajność. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 210 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietyZdrowieOdchudzanieZdrowe odżywianie