Jakie wybrać pieczywo – odchudzanie pod kontrolą!

Jakie wybrać pieczywo – odchudzanie pod kontrolą!

Redakcja

2016-10-21

brak komentarzy

Połączenie pieczywa i diety – już sama kombinacja budzi wątpliwości zwłaszcza, że większość założeń dietetycznych wyklucza spożycie wypieków. Dlatego, zamiast jasnych bułek stawiamy na kolejne zamienniki, ale czy to dobra praktyka? Czy wafle ryżowe są dobre na odchudzanie? Czy zawsze można zastąpić pieczywo? A jeżeli tak, to czy to jest konieczne? Odkrywamy ziarno prawdy.

Pieczywo jest obecne w naszym jadłospisie każdego dnia. Tradycyjną kanapkę spożywamy na śniadanie, bierzemy do pracy, a także szykujemy naszym pociechom do szkoły. Przy tak powszechnym spożyciu, zapewne nikt nie wyobraża sobie całkowitej rezygnacji z konsumpcji chleba. Na szczęście, nie jest to konieczne – wystarczy mądry wybór.

Jasne vs ciemne

Jaki rodzaj pieczywa polecany jest osobom dbającym o szczupłą sylwetkę? Przede wszystkim, ciemne wypieki z mąki razowej (żytniej, pszennej bądź mieszanej). Dlatego właśnie takie? Sekret tkwi w pieczywie razowym, do którego produkcji została użyta mąka z jednorazowego zmielenia. Za spożyciem ciemnych wypieków przemawia także obecność ziaren i łusek, czyli tego co najlepsze w zbożach. W konsekwencji, wybierając pieczywo ciemne dostarczamy do organizmu błonnik wspomagający odchudzanie, witaminy oraz składniki mineralne nieobecne w jasnych odpowiednikach.

Kaloryczność wypieków z pszenicy

W powszechnym mniemaniu pieczywo jasne jest bardziej tuczące od ciemnego. Opinia zawiera ziarno prawdy, lecz nie jest ono widoczne na pierwszy rzut oka. Wyjaśnijmy na przykładzie. Wartość energetyczna 100 g pszennego pieczywa wynosi 250 kcal, zaś żytniego 213 kcal. Różnica jest niewielka, dlatego zapewne wielu może pytać, czy warto zmieniać swoje nawyki dla niecałych 40 kalorii? Warto, ponieważ przewaga tkwi w szczegółach – składzie, który jest bogaty w błonnik wspierający odchudzanie, witaminy i składniki mineralne. Pochodzą one z ziaren i łusek, czyli tego co najlepsze w zbożach. A tego z kolei brakuje w jasnych wypiekach.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 198 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietyOdchudzanieZdrowe odżywianie