Jakie produkty zastąpią mięso?

Jakie produkty zastąpią mięso?

Redakcja

2016-09-25

1 komentarz

Niemal każdy człowiek chcący przejść na wegański sposób żywienia, zastanawia się, czy nie będzie mu brakowało poszczególnych smaków oraz ukochanych potraw posiadających w składzie składniki odzwierzęce. Mimo wszystko udoskonalenie kuracji odchudzającej na wegańską w ogóle nie musi być oznaką zrezygnowania z posiłków, które do owej pory smakowało nam w szczególności. Dużo pokarmów mięsnych trzeba przecież naszykować na podstawie produktów pochodzenia roślinnego. 

Grzyby

Jeśli zależy nam by wydobyć z dania mięsny smak, świetnym produktem do owego staną się grzyby. Ich zasobny, ziemisty smak oraz mięsista struktura wywołują, że doskonale sprawdzą się jako zamiennik mięsa w owych potrawach jak polenta czy strogonoff. Bardzo rekomendowane są grzyby takie boczniaki, z których da się przygotować dodatkowo kotlety do burgerów czy flaczki.

Bakłażan

Smak bakłażanów jest dość uniwersalny, dzięki czemu przynosi dużo możliwości kuchennych. Mimo że nie jesteśmy fanami bakłażana, zmienimy zdanie po przyrządzeniu np. bakłażanowych burgerów. Ciekawym środkiem na zastosowanie bakłażanów okazuje się przyrządzenie z nich klopsów. Świetnie spełniają oczekiwania dodatkowo jako zastępnik skorupiaków oraz ślimaków.

Soczewica

Soczewica okazuje się głównym elementem kuracji odchudzającej któregokolwiek początkującego weganina. Trzeba jej użyć do zastąpienia sproszkowanej wołowiny. Soczewica bywa dostępna w licznych odcieniach: zielonkawym, czerwonym, brązowym oraz czarnym. Nie jest droga, błyskawicznie się gotuje a także okazuje się sycąca. Z soczewicy możemy naszykować burgery, gulasz, pulpety czy także tacosy. Absolutnie wszystko jest zależne od naszej wyobraźni a także upodobań smakowych.

Fasola a także rośliny strączkowe

Warzywa muszą stanowić bazę kuracji odchudzającej każdego weganina. Transportują ciału białka, są pożywne a także można je przygotować na wiele metoda. M.in. tak, by smakowały jak mięso. Z fasoli oraz roślin strączkowych trzeba naszykować gęste a także sycące zupy, gulasze oraz chilli. Dodatkowo strączkowe da się użyć do burgerów lub włoskich sosów, oraz ciecierzycowej surówki „tuńczykowej” a także pasztetów.

Chlebowiec

Chlebowiec jest owocem z rodziny morwowatych oraz wywodzi się z tropikalnej części Azji. Można go zakupić surowego – w całości, lub w puszcze – pokrojonego na kawałki. Posiada łagodny słodkawy smak, mimo wszystko po przyrządzeniu może dobrze sprawdzić się jako steki na grilla, kotlety rybne, wołowe, wieprzowe lub drobiowe. W Polsce nie jest on znany, ale wskazujemy oraz taki przykład, aby pokazać, że świat roślin jest pełen skarbów, które mogą zostać używane w naszej diecie.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Forskolin 2 w promocji:
Forskolin 2
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 177 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

ampelo

2016-10-16 10:25:41


TOFU <3

DietyZdrowieOdchudzanieZdrowe odżywianie