Jak zrzucić brzuch, czyli o zaletach dzienniczka żywieniowego

Jak zrzucić brzuch, czyli o zaletach dzienniczka żywieniowego

Redakcja

2016-07-25

brak komentarzy

Badacze znają odpowiedź na pytanie, co utrudnia nam proces gubienia nadprogramowych centymetrów. Wiedzą także, co trzeba zrobić, by walka z kilogramami była efektywniejsza. Często zdarza się, że jadłospis, który u wszystkich powoduje efekty, u nas nie działa. Jak to możliwe? Jak zrzucić brzuch szybko i efektywnie?

Na pytania o idealny sposób na to, jak zrzucić brzuch w szybkim tempie, zdecydowali się dać odpowiedź uczeni z Fred Hutchinson Cancer Research Center, którzy badali przez rok 123 panie z otyłością. Okazuje się, że w pozbyciu się paru kilogramów przeszkadza zazwyczaj brak konsekwencji.

Odchudzanie – zasady dobre dla każdego

Jednym z elementów, który zakłóca redukcję nadprogramowych kilogramów jest bowiem omijanie posiłków. Panie, które to robiły chudły mniej więcej 8 kg mniej, od tych, które trzymały się systematycznych posiłków.

Innym faktorem jest chodzenie na posiłek do miasta. Wizyta w lokalu czy barze sprzyja spożywaniu nieuwzględnionych w planie kcal i kalorycznych potraw. Badane, które robiły to przynajmniej raz tygodniowo chudły mniej więcej 5 kg mniej od pań, które same komponowały własne dania.

Okazuje się również, że panie, które prowadziły dzienniczek żywieniowy, czyli swoisty notes spożywanych kcal, chudły ok. 6 kilogramów więcej od tych, które tego nie robiły.

Dzienniczek żywieniowy – jak go prowadzić?

  1. Bądź szczera - notuj wszystko, co jesz

  2. Bądź skrupulatna - zapisuj wagę potraw, czytaj etykiety

  3. Bądź sumienna - zapisuj przepis na przyrządzenie dania, zioła i sosy których użyłaś

  4. Bądź zdecydowana - zawsze noś notes żywieniowy ze sobą

A zatem jak zrzucić brzuch w możliwie najszybszym tempie? Podsumowując: jedz systematycznie, nie pomijaj posiłków, stroń od spożywania “na mieście” oraz prowadź notes żywieniowy, a wtedy bez problemu schudniesz! 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Diety