Jak zrobić domowe lody? Przepis

Jak zrobić domowe lody? Przepis

Redakcja

2018-05-09

brak komentarzy

Każdy z nas lubi lody. Zwłaszcza ochoczo po nie sięgamy w okresie letnim. Udajemy się do sklepu lub do lodziarni oraz stosujemy jakikolwiek odczucie smakowe. Mimo wszystko nikomu nie przyjdzie do głowy, by wykonać taki chłodny deser samodzielnie we własnym mieszkaniu. Przepis na lody okazuje się prosty, a taki smakołyk powinno na pewno korzystniejszy dla zdrowia i smaczniejszy. Jak wykonać naturalne lody? Poniżej parę wytycznych.

Atuty domowych lodów

Głównie mamy pewną stuprocentową pewność, że użyte do wyrobu lodów substancje są najlepszej jakości oraz są świeże. Naturalnie do takich domowych lodów nie dorzuca się polepszaczy, jak konserwanty oraz sztuczne barwniki. Są zatem one szczególnie pożywne oraz, jeżeli nałożymy nieco małokalorycznych owoców, to staną się one także oraz niskotłuszczowe.

Skomponowanie

Przepis na naturalne lody jest szczególnie prosty. Należy mimo wszystko uprzednio wszelkie konieczne rzeczy wykonać. Więc musimy posiadać: mikser (może okazać się także mikser), mleko (lub ubitą śmietanę), wodę, cukier i potencjalne dodatki takich jak świeże świeże owoce, laska wanilii, czy 2 niewielkiej łyżeczki kakao, trochę orzechów.

Przepis na truskawkowe lody domowej pracy

Okazuje się on szczególnie prosty. Będzie wystarczające posiadać 900 g świeżych owoców, a nastepnie je zmiksować. Zanim mimo wszystko się to zrobi należy truskawki precyzyjnie przepłukać. Do truskawek dorzuca się:

· 150 ml płynu,

· 220 g węglowodanów trzcinowego (należy go rozpuścić w cieplejszej wodzie, a nastepnie wystudzić oraz wlać do truskawek),

· sok z 1 cytryny oraz 1 pomarańczy,

· ubite białko z jednego jaja,

· 300 ml ubitej śmietanki.

Na początek miksuje się truskawki w mikserze, a później stopniowo dolewa się wodę z cukrem oraz miesza do osiągnięcia gładkiej wagi. Następnie zaleca się dorzucić wszelkie inne substancje. Po wymiksowaniu wkłada się masę do lodówki na jakieś 20 min.. Po tym okresie znowu należy ją miksować. Tę aktywność trzeba powtórzyć 3-4razy. ORAZ lody muszą okazać się kupione.

Zaleca się podkreślić, że w miejsce truskawek da się dorzucić inne ukochane świeże owoce. Mimo wszystko najskuteczniejsze są te z twardym miąższem. Arbuzy oraz melony raczej dorzuca się do sorbetu.

Okres przeprowadzenia

Lody domową sposobem robi się mniej więcej 2 60 minut.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 236 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Odchudzanie