Jak schudnąć szybciej i prędzej zauważyć efekty?

Jak schudnąć szybciej i prędzej zauważyć efekty?

Redakcja

2016-11-13

brak komentarzy

Kiedy stawiasz sobie nowy cel i pragniesz schudnąć w jak najkrótszym czasie, dopadają Cię wątpliwości – czy dam sobie radę? Czy narzucona dieta i aktywność nie zniechęcą mnie zbyt prędko? Podpowiadamy, jak schudnąć szybciej bez porażek.

Najważniejszy jest cel

Nie zakładaj, że po prostu schudniesz. Określ dokładną liczbę kilogramów, które zamierzasz zrzucić. Wówczas będzie Ci łatwiej kontrolować postępy i konfrontować założenia z własnymi możliwościami. Podczas odchudzania poznasz swoje indywidualne tempo przemiany materii. Pamiętaj, żeby Twoje założenia nie były zbyt śmiałe, szczególnie jeśli odchudzasz się po raz pierwszy. 

Ile możesz schudnąć?

Najbardziej realistyczne tempo to około 2 kg w ciągu miesiąca. Jeśli wydaje Ci się, że możesz osiągnąć więcej, poradź się specjalisty. Dietetyk dokona dokładnych pomiarów ciała – zbada zawartość tkanki tłuszczowej, masę mięśni oraz kości. Na podstawie wyniku wyliczy dla Ciebie prawidłową wagę i ustali dietę, dzięki której uda Ci się osiągnąć cel w jak najkrótszym czasie. 

Rozruszaj metabolizm

Wydaje Ci się, że Twoja przemiana materii nie grzeszy szybkością? Zmień swoją dietę i sposób spożywania posiłków. Regularne pory jedzenia, większa ilość wypijanej wody oraz spożywanie produktów bogatych w błonnik powinny znacząco wpłynąć na tempo spalania tkanki tłuszczowej. Doskonałym sposobem na pobudzenie metabolizmu od samego rana jest wypijanie szklanki wody ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny na czczo. Prosty trik, a szybko pobudzi metabolizm do działania. 

Pogódź się z niepowodzeniami

Każda decyzja dotycząca odchudzania może wiązać się z ewentualnymi niepowodzeniami. Może, ale nie musi! Kiedy najdzie Cię ochota na słodycze, pamiętaj, że zawsze istnieje zdrowsza alternatywa – możesz zjeść świeży lub suszony owoc, jogurt posłodzony odrobiną miodu albo kilka kostek gorzkiej czekolady. Jeśli mimo poszukiwania zdrowszych odpowiedników zdarzy Ci się sięgnąć po „zakazany owoc”, nie rób sobie wyrzutów. Postaraj się nie popełniać tego błędu ponownie i idź dalej. Prosto do swojego celu. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Forskolin 2 w promocji:
Forskolin 2
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 186 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietyOdchudzanie