Jak schudnąć podczas menopauzy?

Jak schudnąć podczas menopauzy?

Redakcja

2016-12-25

brak komentarzy

Badania wykazują, że okres przekwitania sprzyja zwiększaniu się ilości tkanki tłuszczowej. Kobiety bezpośrednio przed  50 rokiem życia charakteryzują się zazwyczaj otyłością biodrowo-udową, po menopauzie, głównie jest to nadwaga brzuszna. Dieta kobiet w czasie przekwitania jest bardzo ważna do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Czemu szybciej przybrać na wadze w okresie przekwitania?

Pierwszą sprawą są zmiany stężeń hormonów płciowych. Pełnią one znaczną rolę w prawidłowej pracy organizmu. Hormony te regulują produkcję biologicznie czynnych substancji wydzielanych przez tkankę tłuszczową czyli adipokin :leptyna, adiponektynaczy angiotensyna.Są opinie, sugerujące, że w okresie przekwitania dochodzi do rozregulowania podwzgórzowych mechanizmów kontrolowania ilości przyjmowanego pokarmu. Zwiększa się zaangażowanie galaniny, która bierze udział w pobieraniu tkanki tłuszczowej, a redukuje się zaangażowanie neuropeptydu Y, który odpowiedzialny określa się to za chęć spożywania sacharydów. To powoduje, że panie w okresie przekwitania chętniej sięgają po składniki obfitujące w tkankę tłuszczową.

Dbaj o to, co posiadasz na talerzu

Analizy, które poświęcono na badanie tego, które preferencje odżywiania cechują panie po czterdziestym roku życia, wykazują, że wolą one zwłaszcza składniki wysokokaloryczne. Ich zbilansowana dieta określa się jako uboga w pełnoziarniste składniki węglowodanowe, niskotłuszczowe mleko, czy ryby, jarzyny, świeże owoce i nasiona roślin strączkowych. A głównie te ostatnie są szczególnie istotne w diecie kobiet w czasie przekwitania z uwagi na ilość fitoestrogenów, które przedłużają cykl miesięczny, koją objawy powiązane z przekwitaniem i pozwalają wpływać na obniżenie ryzyka pojawienia się osteoporozy a także miażdżycy. Już nieduże zmiany umożliwiają  zachowanie adekwatnej wagi ciała. Istotne jest samo podejście do sprawy.

To, jak kobieta generalnie jest nastawiona do menopauzy, odpowiada za jej przebieganie w tym czasie. Panie, które wysoko wartościują korzyści oraz nisko oceniają szkody jakie nosi za sobą menopauza, przechodzą ją znacznie lżej. Dieta kobiet w czasie przekwitania nie musi być nieskuteczna i monotonna. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Kankusta Duo Forte w promocji:
Kankusta Duo Forte
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 247 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietyOdchudzanie