Jak przestać jeść słodycze? 4 niezawodne sposoby

Jak przestać jeść słodycze? 4 niezawodne sposoby

Redakcja

2016-10-23

1 komentarz

Zdrowa dieta nie jest Ci obca, lecz słodycze kuszą Cię tak mocno, że niekiedy z trudem się powstrzymujesz przed zjedzeniem całej tabliczki czekolady? Sprawdź, jak stawić czoła zachciankom i nie poddać się w walce o szczupłą figurę. Oto 4 najprostsze sposoby jak uniknąć słodkich pokus. Każdy z nich sprawdzony przez trenerów z portalu Lepszy Trener!

Każdy z nas ma taki dzień, kiedy wręcz pożera wzrokiem słodkości na sklepowej ladzie, a automat z przekąskami przyciąga bardziej niż zazwyczaj. Na szczęście, można się przed tym uchronić!

Żuj gumę!

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Louisiana State University żucie gumy po posiłku zmniejsza chęć głodu i redukuje apetyt na słodycze. Co oznacza termin „po posiłku”? Na pewno nie mówimy tu o momencie, gdy odkładasz sztućce na stół. Masz na to trzy godziny, aby sięgnąć po gumę i zmniejszyć ochotę na słodkości. 

Użyj siły wyobraźni

Im bardziej będziesz próbowała wyperswadować sobie tę tabliczkę czekolady, tym bardziej będziesz miała na nią ochotę. W efekcie, wzrośnie apetyt razem z frustracją. Na szczęście, pomocne rozwiązanie zaproponowała marka „Appetite”, która sugeruje stworzenie w swojej wyobraźni obrazu siebie jedzącej wymarzoną słodycz. Takie przywołanie wizji pomoże zwalczyć chęć porzucenia zdrowej diety. Sposób może dziwny, ale spróbować warto!

Powąchaj jaśmin

Czy wiesz, że jaśmin pomaga utrzymać apetyt w ryzach? Badano apetyt kobiet, którym pokazano zdjęcia smakowitych deserów, a następnie dawano do powąchania jaśmin, wodę i zielone jabłko. Tylko panie, które czuły w nozdrzach jaśmin znacząco załagodziły swój apetyt na słodkości.

Zafunduj sobie drzemkę

Zależność jest prosta - im mniej snu w nocy, tym większe zachcianki w ciągu dnia. Gdy mózg jest przemęczony pragnie nagrody, a słodycze to najprostsza droga do chwilowego szczęścia. Jeżeli czujemy się niewyspani, postawmy na krótką drzemkę - nawet 15 - minutową, którą pozwoli nam na relaks.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 261 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

agalazy

2016-10-24 10:37:16


najlpiej ich po prostu nie kupować!:)

DietyOdchudzanieZdrowe odżywianie