Jak podkręcić proces odchudzania?

Jak podkręcić proces odchudzania?

Redakcja

2016-11-24

brak komentarzy

Jak podkręcić proces odchudzania w naturalny sposób? Okazuje się, iż zadanie nie jest takie trudne jakby się mogło okazywać na starcie. Będzie wystarczająca szczypta wsparcia oraz odmiana zastawy stołowej na mniejszą! Takie nieskomplikowane triki dawno muszą w życie dołączyć osoby, które borykają się z nadprogramowymi centymetrami.

Pomoc z zewnątrz pozwala zredukować wagę oraz zachować wypracowaną sylwetkę

Według eksperymentów zamieszczonych w „Journal of Human Nutrition and Dietetics” kobiety, które w trakcie zrzucania wagi rozmawiały o własnych dolegliwościach z masą ciała i dostawały pomoc od rodziny czy też znajomych, dobrze radziły sobie z chudnięciem i utrzymywaniem osiągniętej wagi a także były bardziej konsekwentne w przestrzeganiu zaleceń. Badacze wskazują, iż przyznanie się innym ludziom do własnych prób z chudnięciem wyzwala mechanizm odpowiedzialności nie wyłącznie przed samym sobą, ale także przed bliskimi, którzy zostali „wtajemniczeni” w proces. Powiększa to zdolność wyszczuplających się do wytrwania w postanowieniach oraz odniesienia zwycięstwa.
Jeżeli nie czujesz się komfortowo, zwierzając się ze swoich kłopotów rodzinie albo kolegom, możesz dołączyć do grupy na portalu społecznościowym, prowadzić rozmowę albo udostępniać fotografie dań. To dodatkowo motywuje oraz pozwala zredukować wagę.

Z małych talerzy spożywa się niewielkie porcje

Stosowanie w kuchni małych talerzy, by zredukować ilość konsumowanego jedzenia, to dla wielu ludzi znany środek, ale przez równie licznych bagatelizowany. Okazuje się, iż rozmiar półmiska przejawia dużo większy wpływ na zawartość zjadanego jedzenia, niż można byłoby oczekiwać, a trik taki doczekał się naukowego udowodnienia.

Według badaczy z Cornell Food and Brand Lab osoby, które używały sporych 30-centymetrowych talerzy nakładały sobie porcje okazalsze o 52% oraz zjadały o 45% więcej, niż osoby, które jadły potrawy z małych 22-centymetrowych talerzy. Ta sama zawartość posiłków na niewielkim talerzu prezentuje się na wiele większą niż na ogromnym. W związku z tym, iż przeważnie spożywamy oczami, bywa efektywny przepis, by wykiwać mózg. Jedząc z niewielkiego półmiska, prędzej poczujemy się najedzeni. W większości sytuacji w ogóle nie będziemy mieli ochoty na dokładkę. By zredukować zawartość kalorii, prawidłowo jest wkładać sobie jednocześnie porcję posiłków o typowej dla nas wielkości i się wystrzegać dokładania. W trakcie spożywania przysmaków efektywnie działa pozostawianie w widocznym miejscu resztek, na przykład łupin po orzechach, ogryzków owoców. Widząc resztki owego, co już zjedliśmy, ostrożniej sięgamy po następne porcje.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 193 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietyOdchudzanieZdrowe odżywianie