Jak jeść więcej i zrzucać wagę?

Jak jeść więcej i zrzucać wagę?

Redakcja

2016-08-30

brak komentarzy

Zdecydowana większość osób je zdecydowanie mniej aniżeli jedną szklankę owoców i mniej niż 2 szklanki jarzyn na dzień. Okazuje się jednak, że spożywanie większych ilości prowokuje zmniejszenie wagi. Wydaje się to niepojęte, ale absorbowanie większej ilości danych składników może okazać się kluczem do zrzucenia nadprogramowe kilogramy.

Badacze z Uniwersytetu Harvarda dowiedli, że powiększenie dziennej dawki konsumowanych owoców zapobiega tyciu, mimo że spożywamy stale tę samą liczbę kalorii. Badacze przekonują, że za taki stan rzeczy odpowiedzialne są flawonoidy, związki w naturalny sposób występujące w owocach oraz jarzynach, dzięki którym możemy utrzymać smukłą figurę.

Autorzy zwracają uwagę na takie składniki, jak: jabłka, gruszki, jagody oraz truskawki. Aby upewnić się, które flawonoidy były najbardziej wydajne, uczeni zbadali prawie 125 tys. ludzi w wieku 27–65 lat oraz obserwowali ich jadłospis, styl życia i wagę przez 25 lat.

Poznaj też 3 najważniejsze zasady, które pomogą CI pozbyć się boczków!

Wyniki udowodniły, że powiększenie poziomu antocyjanów, polimerów flawonoidowych i flawonoli, które zawarte są zwłaszcza w truskawkach, borówkach, jabłkach, gruszkach czy pomarańczach, miało najsilniejszy wpływ na zmniejszenie wagi.Herbata bez cukru oraz cebula także dawały korzystny rezultat. Każda dodatkowa porcja na dzień redukowała wagę o 100 gramów w ciągu 4 lat, zatem trzymanie się zasady pięciu porcji jarzyn oraz owoców na dzień jest w stanie powodować obniżenie masy ciała 1/2 kilograma w tym samym okresie.

Autorzy zwracają uwagę, że inne eksperymenty nad produktami spożywczymi wyposażonymi we flawonoidy, przykładowo kakao, gorzką czekoladą czy zieloną herbatą, dowiodły, że powodują one zmiany markerów ryzyka na rzecz schorzeń krążenia, a spożycie antocyjanów obecnych w owocach leśnych prowokuje spadek poziomu cholesterolu.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 206 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietyOdchudzanieTreningi