Ile kalorii spalamy w szkole?

Ile kalorii spalamy w szkole?

Redakcja

2016-11-18

brak komentarzy

Chcecie posiadać szczupłą figurę, a nie posiadacie bynajmniej ochoty na trening czy też diety? Spoko, batalia o szczupłe ciało może przebiegać 24 h na dobę.
 Dziś pomyślimy się, ile kalorii spalamy w szkole, w czasie przygotowań do wyjścia i po powrocie do mieszkania. 

Tak, nareszcie zbędne kalorie spalamy choćby gdy podnosimy głowę spod kołdry, patrzymy na deszcz za oknem czy też stwierdzamy, iż nie ma sensu wstawać. Przekręcamy się wówczas poszukując najdogodniejszej pozycji oraz wracamy do snu. I już pozbyliśmy się 20 kcal, a więc tyle ile posiada płaska niewielka łyżka cukru! Niżej kilka przykładów na to ile kcal pochłaniają nam nasze codzienne działania.


Prysznic (122 kcal) – Jeżeli zarezerwujesz parę minut na wzięcie prysznica to w ten sposób spalisz 122 kalorie! Dokładając do tego śpiew oraz naprzemienny strumień wody poprawisz mikrokrążenie oraz ujędrnisz cerę.

Słuchanie muzyki (21 kcal) – siądź komfortowo i puść muzykę ukochanej gwiazdy. Będzie wystarczające, iż przesłuchasz całą zawartość krążka a więc mniej więcej 40 minut, a spalisz 21 kcal. Możesz uatrakcyjnić czas podrygiwaniem w takt muzyki albo choćby próbą tańca. Wiadomo na lekcjach nie mamy takiej przyjemności, ale samoczynnie słuchanie nauczyciela dodatkowo redukuje nam zbędne kalorie. 

SMS-owanie (40 kcal) – Pragniesz zadzwonić do znajomej osoby? Lepiej napisz SMS (powyżej 30 znaków). TYm sposobem uwolnisz się od mniej więcej 40 kcal. Jeżeli uda ci się tą osobę rozbawić, a oraz ona odeśle ci coś śmiesznego, to przez śmiech dotlenisz ciało oraz zaangażujesz do pracy mięśnie proste i skośne brzucha.

Żucie gumy (11 kcal) – Nie musisz wyczyścić zębów po każdym kolejnym daniu, gdyby jednak podjąć taką decyzję, to po roku zrzuciłoby się więcej niż 2 centymetry! Zbliżony rezultat da się zyskać żując każdego dnia gumę (bez cukru). Jedna przeżuta pastylka to 11 spalonych kcal!Całowanie (12 kcal) – Angażuje do pracy mięśnie twarzy, podbródka oraz szyi. Całując się spalasz ok. 12 kcal na minutę. Pod zastrzeżeniem, iż masz z tego przyjemność.Wchodzenie po schodach (80 kcal) – Systematyczne wchodzenie po schodach przy średnim tempie w okresie trzydziestu dni pozwala wyeliminować minimum kilogram. Zostaw zatem windy. 10 minut wchodzenia po schodach pomoże ci zgubić 80 kcal.

 Dziś możesz jedynie liczyć, by następne klasy były rozmieszczone na różnorodnych piętrach. 

Nieustanne ziewanie (10 kcal) – Wbrew stereotypom jeden łyk powietrza dotlenia mózg, rozszerza oraz luzuje mięśnie twarzy. To także praca klatki piersiowej i przepony. W trakcie jednej sesji ziewania redukuje się mniej więcej 10 kcal.
 Trzeba o tym wiedzieć, zwłaszcza w trakcie zdecydowanie mniej interesujących lekcji.

Oglądanie TV oraz przełączanie programów (54 kcal) – Dobra informacja dla wszystkich fanów seriali: oglądając tv przez 45 minut redukuje się ok. 54 kcal. Mnóstwo redukują programy, które nas bawią – zaleca się zatem wypróbować komedie.

Przechadzki (150 kcal) – Nie masz ochoty na dalekie spacery? W porządku. Wysiąć z autobusu czy tramwaju przystanek wcześniej oraz maszeruj do mieszkania. W okresie 30 minut spalisz 150 kcal. 


Czytanie książki albo gazety (60 kcal) – Możesz się komfortowo ułożyć na łóżku. W okresie godziny poruszając choćby jedynie gałkami ocznymi spalisz 60 kcal.Sen (500 kcal) – Po ciężkim dniu nawet w okresie snu twój organizm dba o twoją sprawność. Po 8 h spędzonych w pościeli zgubisz 500 kcal!Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 578 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Odchudzanie