Forskolin: opinie negatywne kontra głosy zachwytu

Forskolin: opinie negatywne kontra głosy zachwytu

Redakcja

2016-09-14

brak komentarzy

Żaden składnik diety nie budzi takich emocji jak suplementy diety, które pojawiają się na aptecznych półkach. Zwolennicy zdrowego trybu życia i aktywności sprzeczają się z osobami, które w trakcie odchudzania przyjmują odchudzające preparaty. Argumentem jest wpływ na zdrowie i rzekomy brak skuteczności w gubieniu zbędnych kilogramów. Gdzie leży prawda?

Ze względu na to, że nadal poszukujemy  nowych skutecznych specyfików na zrzucanie nadwagi, suplementy z forskoliny a więc pokrzywy indyjskiej stały się w ostatnim okresie bardzo popularnym suplementem do walki ze zbędnymi centymetrami. Jednym z nich jest Forskolin. Efekty jego stosowania sprawiły, że dziś docenia się go nie tylko przez cechy wyszczuplające, ale  także silne atrybuty terapeutyczne, wykorzystywane od 1000 lat przez medycynę indyjską.

Forskolin, czyli pokrzywa indyjska 

Forskolina (znana także jako Pokrzywa Indyjska) analogicznie, jak nasza pokrzywa okazuje się ziołem sprawdzonym, bez skutków ubocznych. Cechuje ją mimo wszystko to, że odznacza się cechami na większą skalę aniżeli nasza rodzima pokrzywa.

Tabletki Forskolin - skład

A zatem forskolina a więc pokrzywa indyjska posiada udowodnioną efektywność we wspomaganiu odchudzania. Stymuluje w organizmie wytwarzanie skladników o nazwie cAMP, dzięki czemu usprawnia komunikację pomiędzy komórkami nerwowymi. Wspomagany przez tą substancję organizm pobudza wytwarzanie hormonów tarczycy a także przyspiesza redukcję tłuszczy, prowadząc jednocześnie do zrzucenia nadprogramowych kilogramów. Efektem ubocznym jedzenia forskoliny okazuje się większy poziom siły.

Właściwości forskoliny

Forskolina została także zbadana pod kątem cech antyalergicznych. Ma wartościowy wpływ na astmatyków a także pomaga przy schorzeniach takich, jak egzemy czy liszaje. To zatem doskonały suplement dla alergików, którzy naturalnie chcą wspomóc ciało do walki z alergią. Forskolina nie posiada w Polsce statusu leku, zatem zaleca się mimo wszystko skonsultować się ze specjalistą zażywanie dawek forskolin.

Od wieków znane są właściwości forskoliny dot. obniżenia ciśnienia. Rozszerza krwionośne naczynia, dzięki czemu polepsza mikrokrążenie a także dokrwienie mięśnia sercowego. Obniża zaś ciśnienie tętnicze w gałkach ocznych, dzięki czemu chroni przed męczeniem się oczu a także pozytywnie wpływa na wzrok. Zostało to udowodnione na paru próbach badawczych jednego z akademickich eksperymentów naukowych.Kapsułki z forskoliny cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród użytkowników z otyłością, którzy chcą stracić parę nadprogramowych kilogramów i przez takich właśnie na ogół używany jest Forskolin. Efekty potwierdzają sami użytkownicy, a także prowadzone na całym świecie badania. 

Aktywność i dieta

Regularna aktywność fizyczna to konieczność, gdy mówimy o zdrowym trybie życia. Oczywiście, nie musimy od razu biec na siłownię przez siedem dni w tygodniu, lecz wykorzystać każdą sposobność do ruchu. Wybierajmy schody zamiast windy, rower zamiast samochodu, spacer z psem zamiast oglądania kolejnego odcinku serialu. Sport to kwestia jedynie odpowiednich wyborów każdego dnia.

Kolejnym argumentem jest dieta - zbilansowana i zrównoważona, w której każdy składnik znajduje się w odpowiednich proporcjach. A gdy do tego dodamy picie co najmniej 2 litrów niegazowanej wody mineralnej, rezygnację z przetworzonej żywności oraz słodkich i słonych przekąsek wykonamy pierwszy krok w kierunku dobrego odżywiania. Naprawdę potrzeba niewiele wysiłku, aby żywić się zdrowo. 

Działanie Forskoliny 

Coleus forskohlii – powoduje ulgę w astmie a także dusznicy bolesnej, pozytywnie wpływa na układ sercowo – naczyniowy, jest efektywny w odchudzaniu, posiada także właściwości przeciwrakowe. Zwany po polsku pokrzywą indyjską jest rośliną rosnącą na terenach Azji Południowo-Wschodniej. Korzeń Coleusa słynie głównie ze swoich cech ułatwiających zrzucanie nadwagi, ale zakres korzystnego działania jest dużo szerszy oraz obejmuje wiele aspektów, tak jak i suplementu Forskolin. Efekty odchudzające tego preparatu to jedynie cząstka medycznych właściwości pokrzywy indyjskiej. 

Wspiera zrzucanie nadwagi, pobudza redukcję warstwy tłuszczu. Wpływa pozytywnie na układ sercowo-naczyniowy. Obniża ciśnienie krwi i ciśnienie śródgałkowe oka (jaskra). Działa rozkurczowo, rozszerza oskrzela (astma, dusznica bolesna). Hamuje przerzuty raka.

Forskolina zawarta w ekstrakcie aktywuje enzym cyklazę adenylową a także pobudza poziom cAMP (cyklicznego APM), wpływając przez to na szereg mechanizmów komórkowych, oraz syntezę istotnych enzymów a także polipeptydów. Bardzo wiele schorzeń posiada związek z obniżonym poziomem cAMP. Strategię zwiększania poziomu cAMP używa się w kuracji schorzeń układu krwionośnego, astmy, dusznicy bolesnej, nadciśnieniu tętniczym, jaskry, łuszczycy a także wielu innych.

Efektywne zrzucanie nadwagi

Forskolina nasila mechanizmy lipolizy – a więc pobudza redukcję warstwy tłuszczu, oraz blokuje syntezę lipidów w komórkach tkanki tłuszczowej żółtej. Efektywnie przyspiesza zrzucanie nadwagi a także może być wykorzystywana przez znacznie dłuższy okres czasu. Co więcej, forskolina uaktywnia wzrost tkanki mięśniowej a także kości – a więc beztłuszczowej wagi.

Korzystny wpływ na układ sercowo–naczyniowy

Forskolina obniża ciśnienie krwi i ciśnienie śródgałkowe oka, rozszerza krwionośne naczynia, usprawnia mikrokrążenie wieńcowe krwi (mięsień sercowy jest lepiej ukrwiony a także lepiej pracuje) i chroni przed zakrzepami przez hamowanie agregacji płytek krwi.

Ulga w astmie a także dusznicy bolesnej

Forskolina prowokuje rozszerzenie oskrzeli, wobec tego może być z powodzeniem wykorzystywana w astmie a także dusznicy bolesnej. Dodatkowo funkcjonuje rozkurczowo na mięśnie gładkie a także przeciwdrgawkowo, powoduje ulgę w spazmolitycznych bólach a także konwulsjach.

W tak kompleksowy sposób działa właśnie Forskolin. Efekty jego stosowania, jak widać, odczuć można nie tylko w przypadku spadku tkanki tłuszczowej. 

Forskolin: opinie negatywne 

Zwolennicy zdrowego trybu życia wierzą wyłącznie w naturalne wsparcie w odchudzaniu i wypracowaniu szczupłej sylwetki. Niemniej jednak, to właśnie suplementy diety pobudzają nasz organizm do intensywniejszej pracy, gdy treningi nie przynoszą już oczekiwanych efektów. 

Forskolin to preparat naturalny, powstały na bazie pokrzywy indyjskiej. Roślina od tysięcy lat była wykorzystywana w medycynie hinduskiej i ajurwedzie. Obecnie z jej właściwości mogą korzystać osoby borykające się z dodatkowymi kilogramami. 

Dlatego zanim wysuniemy krytykę w kierunku suplementów dajmy szansę temu, który podbił serce tysięcy zwolenników - Forskolin. 

Zainteresowanych przetestowaniem Forskolinu, zachęcamy do zakupu suplementu w promocyjnej cenie dzięki zniżce przygotowanej dla czytelników naszego portalu.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Forskolin 2 w promocji:
Forskolin 2
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 1254 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietyOdchudzanie