Forskolin - efekty poparte tradycyjną praktyką medycyny hinduskiej

Forskolin - efekty poparte tradycyjną praktyką medycyny hinduskiej

Redakcja

2016-08-30

1 komentarz

Pochwiatka, pokrzywka, koleus, szałwia indyjska – to określenia jednej oraz tej samej rośliny pochodzącej z regionów subtropikalnego rejonu partii Indii, Nepalu, Sri Lanki, Birmy, Tajlandii i innych krajów Azji Południowo-Wschodniej. Pokrzywa Indyjska była kiedyś wykorzystywana jako ekologiczne wsparcie układu naczyniowego a także oddechowego. Ostatnio odkryto, że sprawdza się również jako wyciąg wspomagający redukcję tkanki tłuszczowej. Tak powstały suplementy diety wzbogacone o forskolinę - główną substancję czynną. Zalicza się do nich m.in. Forskolin. Efekty, jakich możemy spodziewać się już po 3 tygodniach od I zastosowania zaskoczą każdego niedowiarka - forskolina pomaga bowiem nie tylko w utracie wagi, ale i również w poprawie ogólnej kondycji psycho-fizycznej. 

Przeglądając opisy tabletek odchudzających definiowanych kolektywnym mianem spalaczy tkanki tłuszczowej, często można napotkać element nazywany jako wyciąg z Coleus forskohlii, pokrzywy z indii lub po prosu forskolina. Które okazują się jej cechy? Które rezultaty może dac nam przykładowo bogaty w ją Forskolin? Jak działa egzotyczna pokrzywa z indii? 

Z medycyny indyjskiej na rynek tabletek odchudzających

Zdrowotne cechy Coleus froskohlii znane są ludom z azji już od 3 tys. lat. Wyciąg z pokrzywy z indii stosuje się w hinduskiej medycynie od wieków jako artykuł blokujący dolegliwościom krążeniowym, związanym z trawieniem, związanym z problemami skórnymi, na tle nerwowym, a więc jako miksturę zwiększającą żywotność i wspomagającą w walce z otyłością a także otyłością.

Naukowe ostatnie badania nad cechami pochwiatki Forskala, bo tak brzmi racjonalna określenie owej korzenia, zaczęły się dopiero w latach 70. XX w., gdy udało się także wyselekcjonować centralny budulec czynny owej korzenia – forskolinę. Zasadę jej praktyki polega na usprawnianiu produkcji cyklicznego adenozynomonofosforanu (cAMP), będącego wewnątrzkomórkowym przekaźnikiem symptomów, nadzorującym poziom intensywności funkcji we tych warstwach ciała, a więc kinazę białkową PKA, z których to szlaków czerpią odmienne hormony.

Forskolin a odchudzanie 

Za pomocą forskolinie niewykluczone jest intensywność takich reakcji, jak rozpad tkanki tłuszczowej, eliminowanie wyprodukowanych w taki środek kwasów tłuszczowych w mięśniach oraz w brunatnej tkance tłuszczu, a więc stymulowanie czynności syntezy polikondensatów, co umożliwia nie jedynie wzrosty mięśni, ale także pobudza jej odbudowę i adaptację do obciążeń w trakcie treningów. Właściwości to udowodnił wiele eksperymentów przygotowanych początkowo XXI w., w których brały udział ludzi o różnorodnych płci, wieku oraz aktywności (więc ludzie otyłe). Wszelkie analizy, które polegały na podawaniu grupie testowej 25-50 mg forskoliny przez cały dzień spowodowały, że badani minimalizowali całościową masę ciała i ilość tkanki tłuszczu, zanotowali także widoczne wzrosty suchej mięśni, przy czym wzrosty ci były najwyższe u odżywczych fizycznie panów. W pewnych sytuacjach udało się zyskać niedaleko 10-wyrażony w procentach zmniejszenie wagi ciała a także tkanki tłuszczowej kompletnego w jedyne 2 miesiące!

Pokrzywa to jedno z najbardziej znanych, chociaż równocześnie trochę zapominanych i bagatelizowanych ziół. Wykorzystywana również w diecie, oraz w leczeniu ziołami, ma liczne cechy lecznicze. Trzeba konsumować ją w formie naparów, zup czy kuracji kosmetologicznych, a więc w formie przygotowanych tabletek odchudzających metody (przykładowo wyszczuplających). O ile pokrzywa rodzima nie jest tak skuteczna jeżeli chodzi o zrzucanie nadwagi, o tyle jej odmiana egzotyczna już tak. Można ją spotkać chociażby w formie tabletek o nazwie Forskolin. Skuteczność tego preparatu potwierdzają liczne analizy. 

Pokrzywa zwyczajna - właściwości 

Dzięki licznym mikroelementom przyspiesza pracę ciała, filtruje go z toksyn, funkcjonuje antyseptycznie, broni bezpośrednio przed wpływem wirusów i grzybów. Dodatkowo umacnia układ immunologiczny, uatrakcyjnia stan skóry, włosów i płytki paznokci, obniża ilość węglowodanów w krwioobiegu (dzięki czemu może być wykorzystywana jako artykuł wspomagający w kuracji wyszczuplającej), wspiera metabolizm, niweluje opuchlizny i skurcze, chroni przed wrzodom. Wykorzystywana określa się także w kuracji zatok, prostaty i stanu zapalnego dróg moczowych. Daje ciału wielkich ilości żelaza, wskutek czego zapobiega anemii, niedokrwistości i słabemu krzepnięciu krwi.

Pojawiająca się na terytoriach subtropikalnych i umiarkowanych, wykorzystywana okazuje się głównie jako artykuł wspomagający przy zrzucaniu nadwagi. Jej centralny budulec – forskolina – stabilizuje przemiana materii, blokuje wrażenie głodu, wspiera dobre działanie układu trawiennego, wskutek czego wpływa do sprawniejszej zmniejszenia niechcianych ilości tkanki tłuszczowej. Za pomocą mnogości substancji czynnych pokrzywa indyjska rzutuje także na przepływ krwi krwi, chroni przed modyfikacjom rakowatym, rozbudza ciało do filmów insuliny, umacnia układ odpornościowy i przyspiesza gospodarkę hormonów. Wykorzystywana okazuje się także w kuracji alergii.

Reasumując: Również nasza pokrzywa, oraz pokrzywa indyjska przejawiają wzmocnione cech lecznicze, ale gdy chodzi o walkę z nadwagą zaleca się skupić się na pokrzywie indyjskiej i preparacie określany jako Forskolin. Skuteczność tych niepozornych tabletek to stuprocentowa gwarancja zdrowej zabiegu wyszczuplającej. 

Forskolina - właściwości znane od dawna 

Przyjrzyjmy się jakie są właściwości na odchudzanie oraz bezpieczeństwo forskoliny.

Forskolin to składnik czynny forskoliny, która jest odpowiedzialna za zdecydowanie znaczną część działania farmakologicznego Coleus forskohlii. Pokrzywa indyjska była od stuleci drogocennym środkiem terapeutycznym w tradycyjnej medycynie hinduskiej. Używano jej do kuracji nadciśnienia tętniczego, zastoinowej niewydolności mięśnia sercowego, krostek, kolki, dysfunkcji układu oddechowego, przy bolesnym oddawaniu moczu (stanach zapalnych pęcherza moczowego), bezsenności, drgawkach, skurczach, profilaktyce astmy, wzmacnianiu mięśnia sercowego a także całego ciała i jako artykuł ułatwiający zrzucanie nadwagi. Dodatkowo kuchnia indyjska w wielkim zakresie wykorzystywała Coleus jak świetną przyprawę.

Hinduscy badacze rozpoczęli studia nad cechami korzenia w 2 połowie XX wieku chcąc uzyskać informacje p tym, co stoi za jej niezwykłymi zdolnościami medycznymi. Udowodniono, że decydują o tym gównie związki diterpenowe – acetoxycoleosol, barbutazyna (barbatusin), coleol, coleonon, coleanol, deoxycoleonol, dialdehydy, krocetyna, napthopiron, plektryna, plektirinon, secoabietan. Po wielu próbach wyodrębniono substancję czynną nazwaną forskoliną na cześć fińskiego botanika Petera Forskala.

Jak działa Forskolin? 

Cechy wyszczuplające forskoliny uczyniły z pokrzywy indyjskiej artykuł na zrzucenie wagi znany od Europy po USA. Wpływ forskoliny można wyjaśnić zagłębiając się we właściwości ludzkiego ciała a także występujących w nim mechanizmów chemicznych. Forskolin rzutuje na wzrost produkcji skladników o nazwie cykloza adenylowa zwanej dalej AC. To enzym nadrzędny wobec innych wytwarzanych w ciele, wobec tego zarządza w jakich proporcjach wzrastają błony komórkowe mięśni a spada ilość tkanki tłuszczowej. Substancja czynna korzenia kontroluje rozpad tłuszczu w komórkach, przez kierowanie go do tkanki mięśniowej, gdzie zostaje spalony. Następuje uwalnianie kwasów tłuszczowych z komórek warstwy tłuszczu. W rezultacie komórki mięśni pozwalają w łatwy sposób zużyć tłuszcz – zasadniczą kopalnię energii – jako paliwo – a także przeistoczyć go w siłę w formie ATP w trakcie termogenezy. Celem tej czynności okazuje się wytworzenie gorąca z ATP na rzecz zachowania stałej ciepłoty ciała. Pozwala to na włączenie do czynności redukcji tkanki tłuszczowej znaczących zasobów tłuszczu stanowiącego paliwo dla pracujących mięśni. Jest to bardzo istotne dla użytkowników z nadwagą. Zyskujemy zatem 2 atuty za jednym razem, ale zaleca się mieć na uwadze, że najskuteczniejsze działanie forskoliny zauważymy, gdy powiążemy ją z wysiłkiem fizycznym, w innym przypadku rezultaty mogą nie okazać się tak błyskawiczne oraz zadowalające. Nie umniejsza to znaczenia samego suplementu jakim jest Forskolin. Efekty, które możemy uzyskać w trakcie kuracji odchudzającej stają się przy jego dodatkowej pomocy bardziej widoczne, a dodatkowo zauważyć możemy ogólną poprawę zdrowia zawdzięczając ją wielu innym leczniczym właściwościom tej egzotycznej rośliny. 

Chcesz wypróbować Forskolin? Możesz go zamówić ze strony dystrybutora. Napisz w komentarzach, jak udało Ci się osiągnąć efekty po zastosowaniu tych tabletek.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Forskolin 2 w promocji:
Forskolin 2
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 271 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

dorotastr

2016-10-18 14:36:59


jesli cos bylo wykorzystywane tak dawno temu, to rzeczywiscie latwiej mi uwierzyc w tego czegos skutecznosc.

DietyOdchudzanie