Dieta francuska: zasady, efekty, opinie ekspertów

Dieta francuska: zasady, efekty, opinie ekspertów

Redakcja

2016-08-25

brak komentarzy

Ponoć idealną dietą dla ludzi, którzy chcą wyeliminować parę nadprogramowych kg a także prezentować się jak superszczupłe Francuzki, ale nie lubią odmawiać sobie swoich ukochanych smakołyków jest dieta francuska. Opinie na jej temat krążą od jakiegoś czasu w internecie. Francuska dieta znana jest także jako dieta białkowa lub dieta Dukana. Jej założenia reklamowane są jako w pełni zgodne z zasadami rozsądnego żywienia, wobec tego także jest to ponoć zdrowa dieta, zapewniająca ciału absolutnie wszystko, czego wymaga. Ale czy na pewno?

Skuteczne zrzucanie nadwagi a także wytrwanie w diecie jest niewykluczone z uwagi na brak przymusu głodzenia się a także restrykcyjnej selekcji konsumowanych elementów diety.

Czy tak jedzą prawdziwe francuski? - zasady diety francuskiej

Francuska zbilansowana dieta białkowa opiera się na paru łatwych zasadach, ale i tak różni się zdecydowanie od praktycznie wszystkich diet wyszczuplających, ponieważ nie wymaga skrupulatnego liczenia kcal ani ważenia spożywanych składników. Zapoznaj się z regułami metody francuskiej a także włącz je do codziennych przyzwyczajeń związanych z jedzeniem, a rezultaty spostrzeżesz już wkrótce.

Nie odmawiaj sobie swoich ukochanych potraw, jedynie spożywaj je w małych porcjach. Francuzki nie wierzą, że trzeba się poświęcać, by być smukłą.

Jedz 3 dania na dzień. Francuzki nie głodzą się, ale systematycznie pałaszują śniadania, lunche a także obiady.

Zobacz też, czy wrto stosować dietę Dukana.

Gdy jesz, nie spiesz się. Nie machaj sztućcami jakby skonsumowanie dania było dyscypliną olimpijską, w której mierzony jest czas. Przystań, usiądź i pozwól twojemu posiłkowi stosownie się trawić.

Jedz potrawy sezonowe. Tajemnicą idealnej postury jest wzbogacenie spożywanych składników. Twoja zbilansowana dieta będzie ciekawsza, jeśli będziesz przykładowo zmieniała jarzyny a także świeże owoce stosownie do sezonu, w którym występują.

Nie przegryzaj w czasie między daniami, a jeśli już musisz, sięgaj po świeże owoce, przykładowo jabłka.

Dieta francuska a opinie ekspertów – czy warto?

Pamiętać należy, że dieta francuska podobna jest do diety Dukana, a ta została już przez ekspertów nie raz określona jako dość niebezpieczna, bo jednak ograniczająca jadłospis głównie do białka. Przechodząc na dietę francuską należy pamiętać zatem o odpowiednim zróżnicowaniu! 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Forskolin 2 w promocji:
Forskolin 2
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 216 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietyOdchudzanie