Czym jest efekt jojo i jakie sa jego przyczyny?

Czym jest efekt jojo i jakie sa jego przyczyny?

Redakcja

2016-09-13

brak komentarzy

Efekt jojo to różnice wagi, które występują w trakcie zrzucania wagi. Okazuje się, że nie w każdym przypadku efektywna dieta pozwala błyskawicznie zrzucić wagę. O efekcie jojo mówi się wtedy, gdy różnice wagi po 5 m-cach są okazalsze niż 10% od wagi, którą się osiągnęło. Powody efektu jojo to: stosowanie postu lub kuracji odchudzającej o nazbyt niewielkiej odżywczości, a więc niedobór ruchu. Jak tracić na wadze, by wyeliminować problem efektu jojo oraz utrzymać smukłą figurę?

Czym jest efekt jojo?

Efekt jojo to okresowa modyfikacja wagi, która odznacza się tyciem i chudnięciem w bardzo krótkich odstępach czasu. Ta pozycja skłania dużo ludzi do podjęcia zmagania się z otyłością. Znaczna część ludzi wspiera się środkami na zrzucenie nadwagi, które jednak nie w każdym przypadku pomagają. Duża część osób pije herbaty wyszczuplające lub bierze kapsułki. Walkę z nadwagą jest teraz tak popularne, że choćby dzieci oraz nastolatków próbują utracić niepotrzebne centymetry.

Dużo eksperymentów dowodzi, iż każda osoba chorująca na nadwagę przeprowadziła w swoim życiu przynajmniej jedną kurację redukującą kilogramy. Rezultatem takiej kuracji jest utrata kilogramów. Mniej więcej co 2 lata od przebytego ambulatoryjnego leczenia, prawie jedna druga chorych powtórnie wraca do swojej dawniejszej wagi. Kluczowe okazuje się to, że po czasie 5 lat od przejścia kuracji odchudzającej, nawet 80% chorych znowu tyje, wskutek czego znowu próbują wyeliminować centymetry. Dlatego podstawą jest odchudzanie bez ryzyka efektu jojo.

Przyczyny efektu jojo

Efekt jojo jest rezultatem stosowania postu, kuracji odchudzającej o nazbyt niewielkiej odżywczości w relacji do zapotrzebowania energetycznego ciała, kuracji odchudzającej niewłaściwie zrównoważonej, nieodpowiedniego dawkowania wody, braku ruchu po ukończonej kuracji.

Efekt jojo może przytrafić się dowolnej osobie obojętnie na płeć. Pojawienie się go może nastąpić, jeżeli dana osoba jest pulchna oraz posiada nadwagę, a w pewnym momencie życia schudła błyskawicznie. Na pojawienie się efektu jojo w dość ogromnym nasileniu wystawione są osoby na odchudzanie się w sposób niewłaściwy, przez używanie kuracji odchudzającej monotonnej, bogatej wyłącznie w jarzyny oraz świeże owoce. Na pewno jest prawdopodobieństwo zredukowania wagi oraz osiągnięcia celu, ale jednak na krótko. Dlatego tak ważniejsza jest efektywna walka z nadwagą, która na stałe zmieni naszą sylwetkę.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 201 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietyOdchudzanieZdrowe odżywianie