Czarny pieprz: idealna przyprawa na odchudzanie

Czarny pieprz: idealna przyprawa na odchudzanie

Redakcja

2016-09-25

2 komentarze

Czarny pieprz to więcej niż kuchenna przyprawa. Ostatnie badania zaświadczają, że jego wpływ może skutecznie pokonać nadwagę i powiązane z nią przypadłości. Sprawdź, co dobrze wiedzieć o piperynie.

Uzdrawiający lek ze wschodu

Czarny pieprz wykorzystywano we wschodniej sztuce lekarskiej już wieki temu. W ostatnich latach badacze skupili się na zbadaniu wierzchniej warstwy pieprzu – piperynie. Udowodniono, że to dokładnie ona przejawia silne cechy zdrowotne i wyszczuplające. Koreańscy badacze: Soo-Jong Um i Ji-Cheon Jeong udowodnili, że piperyna niweluje warstwę tłuszczową i efektywnie umacnia układ immunologiczny. Co więcej, piperyna zaburza pracę genów odpowiedzialnych za budowanie się nowych tłuszczowych komórek. 

Piperyna obala mit „diety cud”

PRzeciwnie do praktycznie wszystkich tabletek odchudzających, środki z piperyną nie wywołują błyskawicznego stawienia czoła zbędnym kilogramom w spektakularnie krótkim trakcie. Specjaliści od diety tłumaczą, że „możliwość ekspresowego” schudnięcia to nieprawda. Radykalnymi metodami można próbować wyeliminować 10 kg w okresie trzydziestu dni, ale owe kilogramy dla pewności błyskawicznie wrócą. Za naturalne i bezpieczne tempo redukcji tłuszczu eksperci uznają zmniejszenie co najmniej 4–6 kg w okresie 30 dni. Systematyczna utrata kilogramów zapewnia zachowanie smukłej postury na długo. 

Spalenie tkanki tłuszczowej pieprzem?

Badacze dowiedli, że pieprz rzutuje na polepszenie kondycji zdrowotnej ciała. Samo używanie pieprzu w jadłospisie to mimo wszystko za mało, by całkowicie wykorzystać jego cechy. Najcenniejszy jest element, który nadaje mu specyficzny, ostry smak – piperyna. Odseparowanie piperyny z pieprzu jest niemożliwe do wykonania w domowych warunkach, ale na rynku można już wykupić gotowe suplementy ze sproszkowanym wyciągiem. 

Naturalna moc piperyny

Warto mieć świadomość, że jedną z kluczowych cech piperyny jest podnoszenie wydajności fizycznej organizmu. To dlatego po piperynę sięgają również sportowcy, a także osoby prowadzące siedzący tryb życia. Wzmagając wytwarzanie soków trawiennych, piperyna zwiększa redukcję tłuszczowej bez względu na prowadzony tryb życia. Sportowcom pomaga wyrzeźbić tkankę mięśniową, a ludziom nieaktywnym fizycznie ułatwia redukowanie tkanki tłuszczowej bez przeprowadzania treningów. Uczeni zaznaczają, że poza zrzucaniem nadprogramowych kilogramów piperyna rzutuje dodatkowo na polepszenie koncentracji i umacnia układ immunologiczny. Wygląda na to, że matka natura po raz kolejny okazuje się najkorzystniejszym preparatem dla ludzkiego ciała.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 198 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

gabiks

2016-10-15 19:24:46


podobnie chyba działają też papryczki ostre

danny

2016-10-06 15:59:33


słyszałem, że chilli też jest super na odchudzanie

DietyOdchudzanie