Co zrobić, gdy brak motywacji do odchudzania?

Co zrobić, gdy brak motywacji do odchudzania?

Redakcja

2016-12-08

brak komentarzy

Na nieszczęście, zdecydowana znaczna część prób stawienia czoła zbędnym kilogramom kończy się klęską z uwagi na brak odpowiedniej motywacji do działania. Zobacz w jaki sposób efektywnie zmotywować się do zrzucania wagi oraz prezentować się tak jak byś tego chciała! Co wykonać, gdy brak motywacji do odchudzania doskonale rujnuje nasze plany o smukłej figurze?

Błąd 1: Niedociągnięcie przekonania co do tego, czy pragniemy tracić na wadze.

Bardzo wiele osób chce tracić na wadze, ale nie jest co do tego w 100% przekonana. Determinacja nie rozpali się sama, jeśli my sami nie będziemy pożądać smukłej figury ze wszystkich sił. Często dwudniowy słomiany zapał kończy się wymówkami w stylu “WŁaściwie to nie muszę smukło wyglądać” czy “Nie mam na to czasu”. Jeśli pragniesz na prawdę zrzucić wagę, te wymówki oznaczają żółte światło ostrzegawcze.

Rada 1: Wzbudź w sobie konieczność bycia szczupłą. 

Należy rzeczywiście pragnąć tego, by zmniejszyć wagę. Ustaw się przed lustrem, spoglądaj w swoje ciało oraz powiedz: “Za 30 dni tych 5 nadprogramowych kilogramów tkanki tłuszczowej nie będzie” Jeśli pragniesz być pełna siły oraz zmotywowana, powinnaś wzbudzić w sobie wielką konieczność zrzucania wagi. Wyobrażaj sobie siebie jak będziesz prezentować się gdy już zrzucisz parę nadprogramowych kilogramów, wyjmij stare ciuchy z szafy oraz powiedz sobie: “Za parę tygodni się w nie zmieszczę”. 

Błąd 2: Zakładanie z góry, iż nasi znajomi są przeciw nam

Często zdarza się tak, iż nie informujemy swoich bliskich o tym, iż przeszliśmy na dietę. Znajomi nie wiedząc o tym, iż gwałtownie zmieniliśmy własne przyzwyczajenia odżywiania czasem przez przypadek będą częstować daniami, których spożywać nie powinnaś. Zakomunikowanie bliskim, okazuje się istotne aby nie ulec pokusie pożarcia przysłowiowego kawałka ciastka. 

Rada 2: Powiedz najbliższym o Twoich planach. 

Twój mąż, pociechy, koleżanki czy przyjaciółki mogą Cię ograniczać. Wprost przeciwnie! Wyjaśniając im w właściwy sposób o Twoich zamiarach wzbudzisz sobie wielką moc do działania. Poproś męża, by nie kupował Ci przez ten okres jakichkolwiek słodkości oraz wspierał Cię emocjonalnie w trakcie całego procesu. Twoje przyjaciółki także muszą Cię wspierać oraz wierzyć w Twoje siły. Wyjaśniając w szczególności zaufanym ludziom o Twoich planach wzbudzisz w sobie konieczność bycia konsekwentną – zrobi Ci się niedobrze, jeżeli Twoje plany diety zakończą się na samym mówieniu.

Błąd 3: Działanie na własną rękę.

Samodzielne zrzucanie nadwagi - choć jest wyjątkowo szlachetnym przedsięwzięciem, może skończyć się fiaskiem. Czasem jest tak, iż nasza determinacja gaśnie z dnia na dzień oraz działając samotnie łatwo możemy się poddać. Odnajdując osoby, które także się odchudzają stworzysz swoisty efekt synergii - będziecie motywować się wzajemnie.

Rada 3: Znajdź osoby, które także się odchudzają. 

Korzystając z forum Vitalia.pl odszukaj osoby, które tak jak Ty pragną wyeliminować parę nadprogramowych kilogramów. Uczestnicząc w życiu forum odczuwasz, iż nie jesteś sama. Forum przynosi dużo benefitów. Przede wszystkim być uda Ci się nawiązać nowe znajomości, dzięki którym zyskasz nową motywację do praktyki. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Kankusta Duo Forte w promocji:
Kankusta Duo Forte
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 225 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietyOdchudzanie