Co się stanie, jeżeli przestaniesz jeść chleb?

Co się stanie, jeżeli przestaniesz jeść chleb?

Redakcja

2016-07-19

brak komentarzy

Ciepły, pachnący chleb posmarowany wiejskim masłem… to dla wielu wspomnienie beztroskiego dzieciństwa. Okazuje się jednak, że białe pieczywo nie jest takim idealnym składnikiem diety, jak nam się wydaje. Nadmiar węglowodanów sprawia, że czujemy się ciężko i ociężale. A jak będziemy się czuć, gdy całkowicie przestaniemy jeść chleb?

Na pewno schudniesz

Jednym z najpewniejszych efektów po odstawieniu pszennego pieczywa jest utrata wagi. Tak proste działanie jak wyeliminowanie węglowodanów z diety pozwoli zrzucić kilka kilogramów bez podejmowania jakichkolwiek ćwiczeń. Weźmy jednak pod uwagę, że utracone kilogramy pochodzą z nadmiaru wody w organizmie, nie zaś z tłuszczu. 

Będzie towarzyszyć Ci ospałość

Kiepskie samopoczucie, zbliżone do pierwszych objawów przeziębienia, to kolejny skutek porzucenia węglowodanów. Nieprzyjemne dolegliwości pojawiają się, ponieważ te substancje są podstawowym paliwem dla ludzkiego organizmu. Jeżeli przestaniemy dostarczać węglowodany, organizm zacznie pobierać energię ze zmagazynowanych zapasów glikogenu. Te jednak szybko się kończą, a wtedy organizm doznaje prawdziwego szoku. Efekt? Osłabienie, zawroty głowy, drażliwość. 

Wahania nastroju

Wahania nastroju to bardzo częsty objaw. Wynika on z prostej zależności. W trakcie trawienia węglowodanów dochodzi do zwiększonej produkcji aminokwasu, zwanego tryptofan. Substancja wpływa na wydzielanie serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Jeżeli nie dostarczymy organizmowi węglowodanów, wydzielanie hormonu będzie mniejsze, a my będziemy odczuwać większe niż dotychczas przygnębienie. 

Możesz mieć kłopoty z tarczycą

Problemy z tarczycą to kolejny efekt wyeliminowania węglowodanów z jadłospisu. Wówczas pojawia się nietolerancja na zimno i wzmożone wypadanie włosów. Osoby cierpiące na niedoczynność tarczycy z reguły skarżą się także na problemy trawienne i ciągłe zmęczenie. Niestety większość z nich nie zdaje sobie sprawy, że ich problemy wynikają z niedoboru węglowodanów w diecie. Ostatecznie, nawet jeśli schudniesz, gdy przestaniesz jeść chleb, to niekoniecznie będzie czuła się zdrowo i energicznie w swoim nowym, szczuplejszym ciele. Jesli chodzi o samopoczucie na codzień, efekt może być odwrotny do zamierzonego.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 210 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Diety