Aspartam zamiast cukru? Szkodliwe działanie słodzików

Aspartam zamiast cukru? Szkodliwe działanie słodzików

Redakcja

2016-10-06

2 komentarze

Aspartam do dziś często postrzegany jest jako groźna dla ciała, szkodliwa i sztuczna substancja, gorsza od cukru, wyniszczająca nasze organy wewnętrzne itp. itd. Tymczasem aspartam uznawany jest przez naukowców i badaczy za godny zaufania substytut cukrów, który służy nie tylko cukrzykom, lecz również ludziom otyłym i wspiera ochronę przeciw próchnicy, nie zawierając pustych kalorii. Czy zatem lepiej stosować go do kawy i herbaty? Czy od dziś należy całkowicie wyeliminować cukier z naszej diety? Poznaj parę nieznanych faktów dotyczących słodzika. 

Aspartam szkodzi? Negatywne opinie wyssane z palca!

1999 roku do więcej niż 450 grup e-mailowych trafił list od Nancy Markle, w którym autorka wyszczególniała problemy powiązane ze konsumowaniem aspartamu. Wśród efektów ubocznych wyliczyła m.in. stwardnienie rozsiane i toczeń układowy. E-mail był "tworem" Betty Martini, głównej przeciwniczki bezwartościowych sztucznych środków słodzących, a występujące w nim informacje okazały się wyssane z palca.

Aspartam - lek na próchnicę? 

Nie od teraz wiadomo, że cukier występujący w łakociach i napojach przyczynia się do pojawienia się ubytków w zębach. Świetną wiadomością dla fanów przesłodzonych smaków okazuje się fakt, iż aspartam dodawany do jedzenia nie powiększa niebezpieczeństwa próchnicy.

Słodzik a diabetycy 

Wyjątkowym rekomendacją do aplikowania z aspartamu są dysfunkcje gospodarki węglowodanowej: cukrzyca typu 2, nietolerancja glukozy i wadliwa glikemia na pusty żołądek. Zredukowanie jedzenia węglowodanów lub całkowita ich wykluczenie sprzyja przecież ustabilizowaniu poziomu glukozy w krwioobiegu i zachowaniu optymalnej wagi.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 448 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

angela10

2016-10-26 11:57:40


istnieje dużo złego pr odnośnie aspartamu a moim zdaniem mimo wszystko nadal jest lepszy niż po prostu cukier

indywidualistka

2016-10-16 10:25:20


czyli jednak nie taki diabeł sttaszny jak go malują.

DietyZdrowieOdchudzanie